SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 30 czerwca 2020

Kadra juniorek U19 na zgrupowaniu w COS OPO w Szczyrku

Kadra juniorek U19 kontynuuje przygotowania do sezonu. Podopieczne trenera Wiesława Popika od 1 do 21 czerwca przebywały na zgrupowaniu w ośrodku Panorama Dudki na Mazurach. Po kilku dniach przerwy spotkały się dziś na obozie w Centralnym Oórodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Nie przyjechało jedenaście zawodniczek z tych co były w Panoramie Dudki. One od jutra wezmą udział w Kaliszu w mistrzostwach Polski juniorek. W walce o medale zobaczymy następujące kadrowiczki: rozgrywające Martyna Łazowska, Oliwia Poreda, środkowe Zuzanna Kulig, Dominika Pierzchała, Laura Walewska, Magdalena Stambrowska, przyjmujące Martyna Czyrniańska, Julia Orzoł, Julita Piasecka i libero Izabela Dąbrowska, Patrycja Nowacka.

Trener Wiesław Popik obejrzy w Kaliszu decydujące spotkania mistrzostw Polski. - Zawodniczki zagrają po długiej przerwie. Będzie to dla nich ciężki turniej. Życzę uczestniczkom czempionatu przede wszystkim zdrowia. Faworytkami na papierze wydają się być gospodynie - powiedział polski szkoleniowiec.

Zgrupowanie w Szczyrku zakończy się 16 lipca. Planowane są mecze sparingowe. Zagrać z biało-czerwonymi chce Słowacja. Dodatkowo na obóz do Szczyrku trener Popik powołał srodkową Antoninę Serafinowską, zawodniczkę z rocznika 2006, utalentowaną, dysponującą świetnymi warunkami fizycznymi.

W przypadku mistrzostw Europy U19 kobiet oprócz gospodarzy: Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji, w czempionacie wystąpią Rosja, Włochy, Turcja, Serbia, Niemcy, Słowacja, Bułgaria, Białoruś, Francja oraz Polska (10. miejsce w rankingu).

Pełen ranking dla kategorii U19 dostępny pod linkiem: https://www.cev.eu/Rankings/WomenU19.aspx

Organizatorzy utrzymali pierwotny termin mistrzostw, czyli 22-30 sierpnia. Czempionat odbędzie się Zenicy w Bośni i Hercegowinie oraz Osijeku w Chorwacji.
pasek PZPS 2020 1

  • 2
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0