SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 17 czerwca 2020

Praca coraz intensywniejsza w Panoramie Dudki

- Nie pracujemy jeszcze na sto procent, ale zajęcia są coraz intensywniejsze - mówi trener kadry juniorek Wiesław Popik, który ze swoimi podopiecznymi od 1 czerwca przebywa na zgrupowaniu w  ośrodku Panorama Dudki na Mazurach.

Jak podkreślił polski szkoleniowiec "miejsce na obóz jest znakomite." - Ośrodek położony jest na odludziu. Mamy wszystko czego potrzebujemy na tym etapie szkolenia. Jest boisko do siatkówki plażowej, odpowiednia sala oraz jezioro z kajakami - chwali trener Wiesław Popik.

Na początku obozu zawodniczki przeszły testy sprawdzające ich stopień wytrenowania. Sztab szkoleniowy sprawdził jak kadrowiczki pracowały zdalnie w czasie pandemii. - Dziewczyny przyjechały na zgrupowanie z uśmiechem na twarzy i bardzo ochoczo zabrały się do pracy. Widać było jak są spragnione siatkówki oraz treningu. Z czasem obciążenia stawały się coraz mocniejsze - dodaje trener kadry U19.

Zgrupowanie zakończy się w niedzielę. Zawodniczki, które na początku lipca zagrają w mistrzostwach Polski juniorek w Kaliszu udadzą się do klubów. Tam będą kontynuowały przygotowanie do krajowego czempionatu. Pozostałe po kilku dniach zjadą na kolejny obóż kadry, tym razem zaplanowany został w Szczyrku.

Jeden z turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy U19 miał być rozegrany pod koniec kwietnia w pobliskim Olecku, ale ze względu na pandemię koronawirusa został, podobnie jak pozostałe eliminacje, odwołany. Zespoły uczestniczące w czempionacie zostaną ustalone na podstawie europejskiego rankingu, a to oznacza, że Polska w tej kategorii wiekowej uzyskała kwalifikację.

- Cieszymy się z tego faktu, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie władz europejskiej siatkówki. Trudno w tej chwili wyrokować. Nie wiemy jak np. rozwinie się sprawa pandemii koronawirusa w Europie - powiedział Wiesław Popik.

Finały czempionatu są zaplanowane w Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie od 22 do 30 sierpnia.

Kadra juniorek na zgrupowanie w Panoramie Dudki:

Rozgrywające:
Ewa Kostera, Wiktoria Kowalczyk, Martyna Łazowska, Oliwia Poreda

atakujące:
\Martyna Leoniak, Agata Lesiak

środkowe:
Katarzyna Hyży, Zuzanna Kulig, Dominika Pierzchała, Sonia Stefanik, Laura Walewska

przyjmujące:
Martyna Borowczak, Martyna Czyrniańska, Julia Orzoł, Julita Piasecka, Natalia Rejtment, Natalia Szmajduch

libero:
Izabela Dąbrowska, Patrycja Nowacka, Sara Wagner

Sztab szkoleniowo-medyczny
Wiesław Popik - I trener
Miłosz Majka - II trener
Bartłomiej Dąbrowski - trener wspomagający
Maciej Ostaszewski - trener wspomagający
Sandra Kaduk - trenerka przygtowania fizycznego
Jerzy Kisza - fizjoterapeuta
Przemysław Pieczyński - trener mentalny

  • 3
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0