Oficjalny Partner Serwisu

SPONSORZY GŁÓWNI

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 23 maja 2017

Składy reprezentacji zagranicznych  na Turniej Kwalifikacyjny do MŚ Kobiet 2018

 

Cypr, Czechy, Islandia, Serbia i Słowacja będą rywalkami Polek w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Kobiet 2018, który we wtorek rozpoczyna się na warszawskim Torwarze.

CYPR

Player

Birthdate

Nationality

Position

L1-L2/C

1

HADJICHRISTODOULOU Aspasia

06/07/96

CYP

Opposite

 

2

MANITAROU Sofia

03/05/87

CYP

Middle-blocker

 

4

DAVID Christiana

27/09/93

CYP

Libero

L1

6

LEONIDOU Evita

24/10/00

CYP

Libero

L2

7

IOANNOU Stella

27/10/95

CYP

Setter

 

9

CHARALAMBOUS Andrea

14/02/87

CYP

Outside-spiker

 

10

CHATZIKONSTANTA Vasiliki

15/06/98

CYP

Opposite

 

12

ZAKCHAIOU Antria

19/11/99

CYP

Outside-spiker

 

13

IORDANOUS Andri

23/02/88

CYP

Middle-blocker

C

14

LEONIDOU Ioanna

20/10/95

CYP

Setter

 

15

STYLIANOU Rania

19/11/00

CYP

Outside-spiker

 

16

ZAKCHAIOU Katerina

26/07/98

CYP

Middle-blocker

 

18

ZEMBYLA Erika

14/11/96

CYP

Opposite

 

PATSIAS Petros – trener

PANAYIDES Costas – II trener

DORITIS Georgios – menadżer reprezentacji

 

CZECHY

Player

Birthdate

Nationality

Position

L1-L2/C

1

KOSSANYIOVA Andrea

06/08/93

CZE

Outside-spiker

 

3

KOHOUTOVA Katerina

30/06/92

CZE

Middle-blocker

 

4

HAVLICKOVA Aneta

03/07/87

CZE

Opposite

C

5

KOVAROVA Julie

14/09/87

CZE

Libero

L1

6

SMUTNA Lucie

14/04/91

CZE

Setter

 

7

NACHMILNEROVÁ Iva

20/09/88

CZE

Middle-blocker

 

8

PURCHARTOVA Barbora

09/05/92

CZE

Middle-blocker

 

11

DOSTALOVA Veronika

07/04/92

CZE

Libero

L2

12

MLEJNKOVA Michaela

26/07/96

CZE

Outside-spiker

 

13

BEDNÁROVÁ Karolina

20/07/86

CZE

Outside-spiker

 

15

STRUŠKOVÁ Veronika

13/08/91

CZE

Middle-blocker

 

18

VINCOUROVA Pavla

12/11/92

CZE

Setter

 

19

KOJDOVÁ Petra

23/09/93

CZE

Outside-spiker

 

20

TOUFAROVA Marie

19/06/92

CZE

Opposite

 

POMMER Zdenek – trener

SVOBODA Jan – II trener

MLCUCH Josef – asystent trenera

SEZEMSKY Petr – statystyk

GALEK Lukas – lekarz

ZITKA Zdenek – fizjoterapeuta 

SALON Jakub – menadżer reprezentacji

 

ISLANDIA

Player

Birthdate

Nationality

Position

L1-L2/C

2

VIGFUSDOTTIR Jóna Guôlaug

08/04/89

ISL

Outside-spiker

C

3

EIRIKSDOTTIR Hjördis

28/09/92

ISL

Outside-spiker

 

4

SVAVARSDOTTIR Fjola Rut

21/02/89

ISL

Middle-blocker

 

5

ÆGISDÓTTIR Rósa Dögg

08/09/92

ISL

Setter

 

6

GUNNARSDÓTTIR Karen Bjorg

09/09/80

ISL

Outside-spiker

 

7

GUNNARSDOTTIR Asthildur

10/11/84

ISL

Middle-blocker

 

8

BJÖRNSDOTTIR Birta

22/11/90

ISL

Libero

L1

9

EINARSDÓTTIR Elísabet

19/09/98

ISL

Outside-spiker

 

10

SIGURDARDÓTTIR Frida

20/04/80

ISL

Middle-blocker

 

13

BJÖRGOLFSDOTTIR Steinunn Helga

20/10/91

ISL

Libero

L2

14

EIRIKSDÓTTIR Erla Ran

07/02/90

ISL

Middle-blocker

 

15

GRÉTARSDÓTTIR Thelma Dögg

01/10/97

ISL

Opposite

 

16

KARLSDÓTTIR María Rún

28/07/98

ISL

Outside-spiker

 

17

JÓNSDÓTTIR Berglind Gígja

09/11/95

ISL

Setter

 

CAPRIOTTI Daniele (ITA) – trener  

GUNNARSSON Emil – II trener

NAPOLETANO Francesco (ITA) – asystent trenera

 CIANCIO Lorenzo (ITA) – asystent trenera

JULIUSSON Olafur Johann – statystyk

KRISTINSDOTTIR Mundina – fizjoterapeuta

VALDIMARSDÓTTIR Berglind Júlía – menadżer reprezentacji

 

SERBIA

Player

Birthdate

Nationality

Position

L1-L2/C

1

BUSA Bianka

25/07/94

SRB

Outside-spiker

 

3

MALAGURSKI Sanja

08/06/90

SRB

Opposite

 

4

ZIVKOVIC Bojana

29/03/88

SRB

Setter

 

5

POPOVIC Mina

16/09/94

SRB

Middle-blocker

 

6

MALESEVIC Tijana

18/03/91

SRB

Outside-spiker

 

7

ANTONIJEVIC Ana

26/08/87

SRB

Setter

 

9

MIHAJLOVIC Brankica

13/04/91

SRB

Outside-spiker

 

11

VELJKOVIC Stefana

09/01/90

SRB

Middle-blocker

C

13

BJELICA Ana

03/04/92

SRB

Opposite

 

14

NINKOVIC Nadja

01/11/91

SRB

Middle-blocker

 

15

STEVANOVIC Jovana

30/06/92

SRB

Middle-blocker

 

17

POPOVIC Silvija

15/03/86

SRB

Libero

L1

19

BOŠKOVIĆ Tijana

08/03/97

BIH SRB

Opposite

 

20

BLAGOJEVIC Jelena

01/12/88

SRB

Libero

L2

 TERZIC Zoran – trener

KOVACEVIC Branko – II trener

VLADISAVLJEV Aleksandar – asystent trenera

PEROVIĆ Bojan – statystyk

MLADENOVIC Sinisa – fizjoterapeuta

VILIMANOVIC Gordan – menadżer reprezentacji

 

SŁOWACJA

Player

Birthdate

Nationality

Position

L1-L2/C

2

PALGUTOVA Karin

12/02/93

SVK

Outside-spiker

 

3

VALACHOVA Dominika

04/06/86

SVK

Libero

L1

4

DROBNAKOVA Dominika

04/06/92

SVK

Outside-spiker

 

5

SALANCIOVA Erika

14/06/91

SVK

Outside-spiker

 

6

KOSEKOVA Barbora

22/11/94

SVK

Setter

 

8

SEDLACKOVA Lucia

07/06/99

SVK

Setter

 

9

PENCOVA Jaroslava

24/06/90

SVK

Middle-blocker

C

10

HERELOVA Nina

30/07/93

SVK

Middle-blocker

 

11

ABRHAMOVA Michaela

31/08/93

SVK

Middle-blocker

 

12

RADOSOVA Nikola

03/05/92

SVK

Outside-spiker

 

13

KRISKOVA Romana

02/05/93

SVK

Opposite

 

16

PISTELAKOVA Nikola

03/04/94

SVK

Opposite

 

17

SPANKOVA Michaela

01/08/99

SVK

Libero

L2

18

SUNDERLIKOVA Karin

17/07/99

SVK

Outside-spiker

 

PROKES Marek – trener

PEREIRA SOARES Solange Paula – II trener

SAMSELY Tomáš – statystyk

CHYMICOVA Daniela – fizjoterapeuta

NEMEC Richard – asystent trenera

HUBA Slavomir – menadżer reprezentacji

Ceny biletów od 10 do 35 złotych – szczegóły eBilet.pl https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/mistrzostwa-swiata-w-pilce-siatkowej-kobiet/

Harmonogram turnieju:

23 maja

15.30 Słowacja – Czechy
18.00 Serbia – Islandia
20.30 Cypr – Polska

24 maja

15:30 Czechy – Serbia
18.00 Cypr – Słowacja
20.30 Polska – Islandia

25 maja

15.30 Serbia – Cypr 
18.00 Islandia – Czechy
20.30 Słowacja – Polska

27 maja

15.30 Cypr – Islandia
18.00 Słowacja – Serbia
20.30 Polska – Czechy

28 maja

15.30 Islandia – Słowacja
18.00 Czechy – Cypr
20.30 Serbia – Polska

Awans uzyska zwycięzca turnieju. Zespół z miejsca drugiego zagra w sierpniowym turnieju barażowym.

  • 0
  • 0
  • 16
  • 0
  • 0