SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska - Krispol 1.Liga Mężczyzn, fot. APP Krispol Września, 1 października 2019

Jakub Czerwiński: dobre mecze już nas nie satysfakcjonują

SMS PZPS I Spała przegrał wyjazdowe spotkanie z APP Krispol Września 1:3, ale po raz kolejny podopieczni Marka Skrobota zaprezentowali dobry poziom sportowy. Już w sobotę we własnej hali spalski zespół podejmie SPS Chrobrego Głogów. - Dobre mecze już nas nie satysfakcjonują. Zrobimy wszystko, żeby wygrać - powiedział Jakub Czerwiński, przyjmujący SMS PZPS I Spała.

Katarzyna Porębska/KRISPOL 1. Liga Mężczyzn: Za wami wyrównane spotkanie z APP Krispol Września. Co prawda przegraliście 1:3, ale byliście naprawdę blisko urwania punktów gospodarzom.
Jakub Czerwiński: Zgadza się, graliśmy z nimi jak równy z równym. Ostatecznie siatkarze z Wrześni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Chyba najbardziej możecie żałować trzeciego seta, bo mieliście szanse na wygraną i to wrześnianie musieliby grać pod presją?
Jakub Czerwiński: Po wygranym drugim secie mogliśmy pójść za ciosem, wygrywając kolejną partię. Jednak zabrakło konsekwencji w naszej grze. Ma pani rację, wygrywając tego seta, to zespół z Wrześni grałaby pod presją.

Jesteście najmłodszą drużyną w KRISPOL 1. Liga, ale od początku pokazujecie, że jesteście bardzo waleczni i ambitni.
Jakub Czerwiński: Po raz kolejny udowadniamy, że mimo to, że jesteśmy najmłodszą drużyną w lidze, każdy zespół musi się z nami liczyć.

Możliwość rywalizacji na parkietach 1. Ligi to bardzo cenne doświadczenie?
Jakub Czerwiński: Uważam, że dzięki grze w 1. Lidze zyskamy bardzo dużo indywidualnie oraz jako drużyna. Naszym celem są mistrzostwa Europy, a pierwsza liga świetnie nas do tego przygotowuje.

Już w sobotę będziecie gospodarzem kolejnego spotkania. W ramach 4. kolejki podejmiecie zespół SPS Chrobry Głogów, który zajął miejsce AZS-u Częstochowa. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.
Jakub Czerwiński: Obie drużyny mają coś do udowodnienia. Z jednej strony SPS Chrobry Głogów, dla którego będzie to inauguracja w 1. Lidze, a z drugiej SMS PZPS I Spała, który chce pokazać, że też potrafi wygrywać. Dobre mecze już nas nie satysfakcjonują. Zrobimy wszystko, żeby wygrać.

  • 4
  • 3
  • 17
  • 0
  • 1