SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 20 kwietnia 2017

Jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017 jest Kraków. Swoje mecze rozegrają tam zespoły grupy C - Bułgaria, Hiszpania, Rosja i Słowenia. Tutaj też odbędą się po dwa spotkania play off i ćwierćfinałów, oba półfinały oraz spotkania o złoty i brązowy medal.

Jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017 jest Kraków. Swoje mecze rozegrają tam zespoły grupy C - Bułgaria, Hiszpania, Rosja i Słowenia. Tutaj też odbędą się po dwa spotkania play off i ćwierćfinałów, oba półfinały oraz spotkania o złoty i brązowy medal.

Wcześniej w Krakowie rozgrywane były wielkie turnieje siatkarskie z udziałem reprezentacji Polski tj. mecze Ligi Światowej, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a ostatnio Final Six Ligi Światowej. Piękne wspomnienia z tym obiektem mają również uczestnicy XXI i XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju mini siatkówki Kinder+Sport.

Wszystkie drużyny, które zajęły pierwsze miejsce w XXII Wielkim Finale Kinder+Sport w nagrodę spędziły wspólnie z trenerami kilka dni w Krakowie, gdzie miały okazję m.in. obejrzeć trening reprezentacji Polski i Włoch. Po ich zakończeniu mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz poprosić reprezentantów o autograf. Zwieńczeniem pobytu w Krakowie było wyjście w przerwie meczu Polska - Serbia na płytę główną boiska TAURON Areny w Krakowie, gdzie zgromadzeni kibice nagrodzili zwycięzców Kinder+Sport 2016 wielkimi brawami, a Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej wręczył zawodniczkom i zawodnikom drobne upominki.

- Przeżyliśmy w Krakowie niezapomniane chwile. Organizatorzy każdego dnia dbali o to, żebyśmy się nie nudzili. Oczywiście największe wrażenie zrobiło na nas spotkanie z reprezentacją Polski i Włoch, a także wieczorne owacje kibiców zgromadzonych w Tauron Arenie w Krakowie - powiedziały zawodniczki.

I dodały - To były niesamowite dni! Na długo zapamiętamy to, co przeżyliśmy. Te pięć dni w Krakowie to najlepsza nagroda jaką mogliśmy otrzymać.

Kinder+Sport to największy turniej mini siatkówki na świecie przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. W XXII edycji udział wzięło blisko 40 tysięcy zawodniczek i zawodników.

-To piękny turniej. Można zmierzyć się z najlepszymi drużynami z całej Polski. To naprawdę prestiżowe i największe zawody mini siatkówki na  świecie. Śmiało możemy określić go mianem pięknego święta siatkówki. Inne kraje mogą uczyć się od nas organizacji takiego przedsięwzięcia -powiedział Marcin Nurski, trener trójek chłopców PSP 11 Kędzierzyn-Koźle I.

Z kolei podczas finału Kinder+Sport w 2015 roku, który odbył się w Krakowie z młodymi adeptami siatkówki spotkał się m.in. Stephane Antiga, ówczesny trener reprezentacji Polski. Blisko 1500 uczestników rywalizowało na halach TS Wisła Kraków oraz obiektach AGH i UJ. Wybór tego właśnie miasta nie był przypadkowy. W 2015 roku rozgrywki Kinder+Sport odbywały się niemal równolegle z meczami Ligi Światowej z udziałem reprezentacji Polski.

Rozgrywki organizowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z firmą Ferrero Polska nazwane zostały przez FIVB największymi rozgrywkami mini siatkówki na świecie. I tak zapewne jest, szczególnie, że z roku na rok przybywa chętnych do uczestnictwa w turnieju, którego głównym zadaniem, jak mówią sami organizatorzy,  jest zaszczepienie w uczniach szkół podstawowych chęci do uprawiania sportu i miłości do siatkówki.

- Od lat ten turniej, który realizujemy wspólnie z firmą Ferrero cieszy się ogromną popularnością i mnóstwo dzieci bierze w nim udział, bo zakorzenił się w ich świadomości jako wiodące rozgrywki dla uczniów szkół podstawowych - mówił Waldemar Wspaniały, były trener męskiej reprezentacji i szef Siatkarskich Ośrodków Szkolenych.

I dodał na koniec - To bardzo ważne, aby młodzi siatkarze nie tracili kontaktu ze sportem, a to udaje się dzięki Kinder+Sport . To także idealny przegląd zawodników pod kątem projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - koordynatorzy SOS-ów są stałymi gośćmi na finałach wojewódzki i Wielkim Finale.

W  turnieju mini siatkówki w Zabrzu, który był podwaliną dzisiejszego programu Kinder+Sport brali udział tacy siatkarze jak Mateusz Mika, Karol Kłos czy Fabian Drzyzga, dziś stanowiący o sile naszej kadry.

- Podczas takiego turnieju jak  Kinder+Sport można zarówno dobrze bawić się jak i osiągnąć sukces. Zdobycie medalu daje poczucie ogromnej satysfakcji - zauważyła zawodniczka UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki.

  • 0
  • 0
  • 28
  • 0
  • 2