SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 11 sierpnia 2016

- Zagrają dwie dobre drużyny, zapowiada się świetny mecz - mówi kapitan naszej reprezentacji Michał Kubiak. Jutro biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną. Oba zespoły nie przegrały jeszcze w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

- Zagrają dwie dobre drużyny, zapowiada się świetny mecz - mówi kapitan naszej reprezentacji Michał Kubiak. Jutro biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną. Oba zespoły nie przegrały jeszcze w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Zwycięstwo praktycznie zapewni podopiecznym trenera Stephane Antigi awans do ćwierćfinału.

- W meczu z Iranem zrobiliśmy to co mieliśmy zrobić - dodał. - Nie zgadzam się, że trzeci i czwarty set były słabe w naszym wykonaniu. Powinniśmy byli wygrać 3:1. W czwartej partii prowadziliśmy praktycznie cały czas i uciekła nam końcówka.

Michał Kubiak podkreślił, że w każdym meczu będzie walka. - To są igrzyska olimpijskie, za które ja dałbym się pokroić. W naszej i argentyńskiej drużynie jest dużo dobrych zawodników. My potrafimy grać pod presją. Będzie walka i rozstrzygnie na naszą korzyść. Wygrana Argentyny z Rosją świadczy o klasie naszego najbliższego przeciwnika. Zresztą typowałem porażkę Rosji w tym spotkaniu - zakończył kapitan naszej reprezentacji.

Argentyna ma dwa zwycięstwa i sześć punktów. Polscy siatkarze odnieśli również dwa zwycięstwa i zgromadzili pięć pkt.

- Argentyna w Rio de Janeiro pokonała Rosję, a to znaczy, że może wygrać z każdym. My czujemy się mocni mentalnie i spokojnie szykujemy do kolejnej potyczki. Poprzednie zwycięstwo nad Iranem było bardzo ważne - powiedział szkoleniowiec naszej reprezentacji.

Przypomnijmy, że Argentyna pokonała Rosję 3:1 (25:18, 18:25, 25:18, 25:21). - Jestem dumny z tego zwycięstwa, tym bardziej że dużo uczyłem się na rosyjskiej siatkówce - mówi trener jutrzejszego naszego rywala, Julio Velasco. - Pokonaliśmy Rosję w Lidze Światowej i tym bardziej ceiszymy się z powtórki. Nasza zagrywka i obrona przyczyniły się do sukcesu. Wykonaliśmy duży krok w kierunku ćwierćfinału. Ale jeszcze przed nami mecze.

Słynny trener podkreślił, że swoim graczom stara się wpajać, żeby "utrzymywali właściwy balans między pewnością siebie, a skromnością."

  • 0
  • 0
  • 25
  • 1
  • 0