SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, informacja prasowa, fot. Oleg Kilijański, 21 maja 2018

Kamil Kwasowski i Bartosz Janeczek wygrywają pierwszy turniej Beskidzkiej Plaży!

Zwycięstwem Kamila Kwasowskiego/Bartosza Janeczka, oraz Pauliny Sdebel/Pauliny Szymańskiej zakończył się pierwszy turniej tegorocznej edycji Beskidzkiej Plaży.

Niedziela była dniem decydujących rozstrzygnięć, w turnieju męskim nie odbył się pierwszy ćwierćfinał z prawej strony drabinki, w drugim meczu para Kwasowski/Janeczek po ciężkim boju pokonała duet Potempa/Borkowski. W 1/2 finału zawodnicy BBTS-Bielsko-Biała i Cerrad Czarnych Radom, w sezonie 2017/2018 wzięli udany rewanż na parze Sdebel/Baca, z którą przegrali we wcześniejszej fazie turnieju. W drugim półfinale Jan Mach/Mateusz Szewczyk musieli uznać wyższość  Przemysława Gepferta i Grzegorza Łaty. Mecz o brązowy medal to (poza pierwszym setem) niezwykle wyrównany bój, zakończony po tie-breaku, na korzyść duetu Mach/Szewczyk. W wielkim finale, Kamil Kwasowski i Bartosz Janeczek, również po trzysetowym starciu rozprawili się z parą Gepfert/Łata. Zarówno pierwszy, jak i trzeci set rozgrywany był pod zdecydowane dyktando zawodników znanych z występów w PlusLidze, z kolei drugi set to niezwykle ambitna, godna pochwalenia postawy Gepferta/Łaty, którzy w trudnych momentach potrafili podjąć rękawice z doświadczonymi rywalami.

Nasza droga nie była usłana różami, w trzecim meczu turnieju trafiliśmy na faworytów, z którymi przegraliśmy. Później mieliśmy trafić, na drugą parę tamtego sezonu, jednak chłopaki musieli wracać do pracy i upiekło nam się, dostaliśmy walkowera. W drugim dniu musieliśmy pokonać w półfinale Artura Bacę/Adriana Sdebla, ten mecz nam ewidentnie wyszedł. W finale musieliśmy się mocno napocić, po tie-breaku w moim mniemaniu z objawieniem sezonu plażowego – powiedział po zakończeniu finałowego meczu Kamil Kwasowski, siatkarz Cerrad Czarnych Radom.

Kobiety rozegrały komplet spotkań, do półfinałów z prawej strony drabinki awansowały pary Colik/Lipska oraz Sdebel Szymańska. Okazało się, że podobnie jak w przypadku panów, także wśród Pań prawa strona okazała się szczęśliwa. Paulina Sdebel/Paulina Szymańska, po bardzo zaciętym boju, okazały się lepsze od Marty Wójcik/Angeliki Strządały. W drugim półfinale para Kaszuba/Grząślewicz wyraźnie pokonała duet Colik/Lipska. Mecz o brąz, to zacięte trzysetowe starcie, z którego obronną ręką wyszła para Wójcik/Strządała, z kolei w wielkim finale Sdebel/Szymańska pokonały Magdalenę Kaszubę/Weronikę Grząślewicz.

Kolejny turniej Beskidzkiej Plaży, odbędzie się 22/23 czerwca, na terenie kąpieliska „Start” w Cygańskim Lesie, w Bielsku-Białej. Patronami Medialnymi turnieju są www.siatkowka24.com, Głos Ziemi Cieszyńskiej. Beskidzka Plaża została dofinansowana ze środków Województwa Śląskiego, partnerem wydarzenia jest Śląski Związek Piłki Siatkowej.

Turniej damski:

Ćwierćfinał prawa strona drabinki Colik/Lipska - Kałużna/Szczurek15:11; 15:11

Ćwierćfinał prawa strona drabinki: Sdebel/Szymańska - Wardęga/Przebinda 15:12; 15:13

Półfinał: Kaszuba/Grząślewicz - Colik/Lipska 15:12; 15:9

Półfinał: Strządała/Wójcik - Sdebel/Szymańska 17:19; 15:17

Mecz o trzecie miejsce: Colik/Lipska - Strządała/Wójcik 11:15; 15:7; 12:15

Finał: Sdebel/Szymańska - Kaszuba/Grząślewicz 15:13; 15:12

Turniej męski:

Ćwierćfinał prawa strona drabinki: Łata/Gepfert - Skotarek/Skowroński 15:0;.15:0 (walkower)

Ćwierćfinał prawa strona drabinki: Kwasowski/Janeczek - Potempa/Borkowski 18:16; 15:13

Półfinał: Szewczyk/Mach - Łata/Gepfert 11:15; 12:15

Półfinał: Kwasowski/Janeczek - Sdebel/Baca 15:9; 15:11

Mecz o trzecie miejsce: Baca/Sdebel - Szewczyk/Mach 15:8; 16:18; 14:16

Finał: Kwasowski/Janeczek - Łata/Gepfert 15:6; 15:17; 15:8

  • 7
  • 2
  • 34
  • 0
  • 2