SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Składowski - Rzecznik Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A., 31 grudnia 2017

 Losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski w Polsacie Sport!

Ostatnie mecze PlusLigi w 2017 roku nie tylko zakończyły półmetek fazy zasadniczej, lecz zdecydowały też o tym, które ekipy zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Ćwierćfinaliści Pucharu Polski siatkarzy 2018:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
PGE Skra Bełchatów

Onico Warszawa
Trefl Gdańsk
Asseco Resovia
Jastrzębski Węgiel
AZS PWSZ Stal Nysa
APP Krispol Września

Wiadomo także , które z klubów zostaną w tym losowaniu rozstawione. Losowanie par ćwierćfinałowych można będzie obejrzeć 1. Stycznia o 20.30 w Magazynie „7.Strefa” na antenie Polsatu Sport.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, ONICO Warszawa i Trefl Gdańsk będą rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów Pucharu Polski. Dodatkowo dwie pierwsze drużyny PlusLigi w turnieju finałowym we Wrocławiu (27-28 stycznia 2018) będą mogły się spotkać dopiero w finale.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji Pucharu Polski, ze względu na dużą liczbę rozgrywanych meczów postanowiono, że z PlusLigi zagra tylko sześć czołowych ekip po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej.

Samo losowanie ćwierćfinałów można będzie zobaczyć w magazynie „7. Strefa” w Polsacie Sport, emisja 1 stycznia 2018 od godz. 20.30. Zasady losowania są bardzo proste: cztery najwyżej sklasyfikowane ekipy po zakończeniu pierwszej części fazy zasadniczej PlusLigi są rozstawione. Do nich zostaną dolosowane ekipy z miejsc 5-6 oraz dwie drużyny (AZS PWSZ Stal Nysa i APP Krispol Września) z rund eliminacyjnych. W przypadku, gdy drużyna rozstawiona trafi na pierwszoligowca, mecz rozegrany zostanie na terenie drużyny z niższej ligi, jeśli na ekipy z miejsc 5-6 PlusLigi, zagra mecz u siebie.

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 10 stycznia 2018 roku.

Wszystko o Pucharze Polski 2018: http://www.plusliga.pl/pcup.html

Bilety na turniej finałowy Pucharu Polski: http://www.plusliga.pl/pcup/s/tickets.html

  • 0
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0