SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 25 maja 2018

O awans do I ligi siatkarek: zwycięstwa UKS Szóstki i Bluesoft Mazovii

UKS Szóstka Mielec pokonała WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 w meczu finałowego turnieju o wejście do I ligi siatkarek.

- Mielec jest gotowy na I ligę. Mamy podwaliny organizacyjne i potężnego sponsora w postaci Urzędu Miasta oraz mniejszych dobrodziejów. Przyjechaliśmy do Włocławka wywalczyć awans - mówił po spotkaniu trener UKS Szóstki, Roman Murdza. - Wynik pierwszego seta mówi sam za siebie o przebiegu gry. Mieliśmy bardzo dobry blok i skuteczność ataku.

Kolejne sety nie poszły już mielczankom tak łatwo, choć w drugiej partii prowadziły 16:8 i zanosiło na kolejny pogrom gospodyń. Włocławianki goniły i ich pościg o mało nie zakończył sukcesem. Trener Murdza w końcówce brał czasy i jego podopieczne rzutem na taśmę wygrały.

W trzecim secie walka była do stanu 16:16. UKS Szóstka zwykle uzyskiwała trzypunktową przewagę, a WTS KDBS Bank gonił. Następnie mielczanki odskoczyły na 20:16 i spokojnie doprowadziły do zwycięskiego końca.

W drugim spotkaniu Bluesoft Mazovia Warszawa pokonała Polonię Świdnica 3:0. W pierwszym secie stołeczny zespół uzyskał wyraźną przewagę na półmetku 16:11 i potem już tylko spokojnie utrzymał prowadzenie. W drugiej partii Polonia prowadziła 17:12 i rywalki odrobiły na 18:18. Siatkarki z Warszawy miały piłki setowe przy stanie 22:24, ale świdniczanki wybroniły się. Jednak w grze na przewagi nie sprostały rywalkom.

W trzecim secie było równo do stanu po 16. Bluesoft Mazovia zdobyła kolejne trzy punkty i już było praktycznie po meczu. W końcówce zobaczyliśmy jeszcze efektowne bloki warszawianek, które odniosły efektowne zwycięstwo. MVP meczu została Marta Piekut.

- Cały zespół zagrał równo. Byliśmy ekipą bardziej dojrałą, która miała więcej atutów, choć moje zawodniczki nie ustrzegły się błędów. Cieszymy się ze zwycięstwa i liczymy, że z każdym dniem będziemy grać coraz lepiej - powiedział trener Bluesoft Mazovii, Robert Kupisz.

Wyniki i program turnieju:
Piątek
WTS KDBS Bank Włocławek - UKS Szóstka Mielec 0:3 (10:25, 23:25, 18:25)
MKS Polonia Świdnica - Bluesoft Mazovia Warszawa 0:3 (19:25, 25:27, 19:25)
Sobota
UKS Szóstka Mielec - Bluesoft Mazovia Warszawa (14:00)
WTS KDBS Bank Włocławek - MKS Polonia Świdnica (20:30)
Niedziela
MKS Polonia Świdnica - UKS Szóstka Mielec (14:00)
Bluesoft Mazovia Warszawa - WTS KDBS Bank Włocławek (17:00)

Na stronie www.tvcom.pl pokazane będą na żywo wszystkie mecze tego turnieju.

  • 6
  • 0
  • 30
  • 1
  • 0