SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Aleksandra Pizon, fot. Fernanda Olszewska - Okapi Studio, 24 kwietnia 2023

1LK: UJ CM Solna Wieliczka wygrywa w pierwszym meczu fazy play-off

Kibice w Wieliczce mieli kilka dni pełnych siatkarskich emocji - w ostatnich dniach rozgrywany był turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, w którym gospodynie wywalczyły brązowy medal, a w niedzielę podopieczne Ryszarda Litwina pokonały LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego z dorobkiem 57. punktów zajęły 3. miejsce w rundzie zasadniczej, natomiast wieliczanki do fazy play-off przystępowały z 6. miejsca. Mecz nietypowo został rozegrany w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce, ale to nie przeszkodziło kibicom, którzy w licznym gronie pojawili się na niedzielnym spotkaniu.

Premierowa odsłona od pierwszej piłki układała się po myśli gospodyń. Świetne zagrywki kapitan Solnej Magdy Grabki pozwoliły na zbudowanie kilkupunktowej przewagi, którą wieliczanki sukcesywnie zwiększały aż do końca pierwszego seta. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego miały duży problem ze skończeniem ataku. Ostatnia akcja należała do Asi Ciesielczyk, która skuteczną kiwką zakończyła pierwszego seta.

24006a

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwsza partia - wieliczanki szybko zaczęły budować przewagę. Trener drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego chcąc przerwać dobrą serię gospodyń przy stanie 8:4 poprosił o czas dla swojego zespołu. Po przerwie skutecznym atakiem popisała się Katarzyna Kowalczyk. Bardzo dobra postawa w obronie zespołu z Mazowsza sprawiła, że mecz stał się bardzo wyrównany, a na tablicy wyników pojawił się remis. Trener Litwin zdecydował się na podwójną zmianę i tym samym na boisku zameldowała się wracająca po kontuzji Olha Vlasova oraz Julia Wieczorek. Solna po raz kolejny w tym secie zaczęła budować swoją przewagę. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego próbował odrabiać straty, ale siatkarki Solnej kontrolowały grę i zwyciężyły 25:22.

24006e

Początek trzeciej partii to bardzo dobra gra zespołu Bartosza Kujawskiego. Dobra postawa w obronie i skuteczność na skrzydłach, szczególnie grającej z numerem 21 Kowalczyk pozwoliły zbudować przewagę już na początku seta. Przy zagrywce Ciesielczyk Solna zaczęła odrabiać straty, ale LOS Nowy Dwór Mazowiecki wciąż prowadził dwoma punktami. Skuteczny atak Magdy Trojnar na lewym skrzydle i wieliczanki złapały kontakt punktowy. W środkowej fazie seta przy zagrywce rozgrywającej Katarzyny Maj zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego ponownie zwiększył swoją przewagę. Gospodyniom nie udało odbyć się strat i to zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego cieszył się ze zwycięstwa w trzecim secie.

24006d

Pierwsze dwie akcje czwartej odsłony należały do wspomnianej wcześniej Katarzyny Kowalczyk, która popisała się dwoma bardzo dobrym atakami na lewym skrzydle. Przy zagrywce Magdy Grabki gospodynie nie tylko odrobiły starty, ale wypracowały dwupunktową przewagę. Kibice zgromadzeni w hali byli świadkami najbardziej wyrównanej partii w tym meczu - siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego walczyły o doprowadzenie do tie-breaka, a gospodynie o wygranie czwartego seta i zwycięstwo w całym meczu. Środkowa faza seta to bardzo dobry moment gry Solnej, która po skutecznym bloku Wojciechowskiej i Vlasovej prowadziły już 19:15. Wydawało się, że tak duża zaliczka punktowa daje zespołowi ​​UJ CM Solna Wieliczka bezpieczną przewagę, ale po skutecznym ataku Kowalczyk oraz ataku w siatkę Grabki zespół trenera Kujawskiego zbliżył się na jedno “oczko”. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Wieliczki, a po skuteczny atak Asi Ciesielczyk dał gospodyniom piłkę meczową. Skuteczny atak Magdy Grabki z drugiej linii zakończył pierwsze starcie fazy play-off.

MVP spotkania została wybrana Joanna Ciesielczyk.

24006c

Kolejne spotkanie obu ekip odbędzie się w sobotę 29 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim. Jeśli UJ CM Solna Wieliczka wygra drugie starcie fazy play-off to zespół z Małopolski będzie cieszył się z awansu do turnieju finałowego, w przypadku zwycięstwa drużyny trenera Kujawskiego, do wyłonienia zwycięzcy z tej pary potrzebny będzie trzeci mecz, który zostanie rozegrany dzień później w Nowym Dworze Mazowieckim.

UJ CM Solna Wieliczka - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 25:23)

UJ CM Solna Wieliczka: Grabka, Aleksandra Muszyńska, Wełna, Ciesielczyk, Ejsmont, Trojnar, Dutkiewicz (L), Reszelewska (L) oraz Ciesielska, Vlasova, Wieczorek, Wojciechowska, Adrianna Muszyńska. Trener: Ryszard Litwin 

LOS Nowy Dwór MazowieckiReiter, Filipek, Świętoń, Maj, Paluszkiewicz, Kowalczyk, Balcerowicz (libero) oraz Grzelak, Sidor, Kott. Trener: Bartosz Kujawski

  • 5
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0