SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Piotr Sumara, 13 lutego 2023

1LK: Coraz większy apetyt beniaminka I Ligi Kobiet na zwycięstwa

Beniaminek 1. Ligi Kobiet MKS Sokół Mogilno coraz śmielej zerka w stronę awansu do fazy play off. - Od początku rozgrywek każdy mecz był dla nas bardzo ważny. Najpierw postawiliśmy sobie za cel utrzymanie się na zapleczu TAURON Ligi. Gdy już mocno usadowiliśmy się w środku tabeli zaczęliśmy stawiać przed sobą wyższe zadanie czyli awans do najlepszej ósemki - mówi trener zespołu Michał Muszyński.

W niedzielę jego podopieczne wygrały u siebie z Karpatami Krosno Glass Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie 3:1 (25:12, 22:25, 25:16, 25:14). Siatkarki z Mogilna zajmują siódme miejsca, ich ostatnie rywalki plasują się lokatę niżej. - Nasz apetyt rósł w miarę jedzenia, czyli tak jak w życiu. Teraz wiemy, że nasza gra w play offach jest jak najbardziej realna. Oczywiście nikt nam za darmo niczego nie podaruje. Musimy walczyć - powiedział trener MKS Sokoła Michał Muszyński.

Trener Muszyński podkreślił, że jego podopieczne "wygrały z zawodniczkami z Krosna przede wszystkim dzięki konsekwencji i równej grze". - Praktycznie nie było przestojów co w siatkówce kobiecej rzadko się zdarza. Nawet nie można tego powiedzieć o przegranym secie. Zakończył się on po walce, a nie został oddany - komentuje Michał Muszyński sobotnie spotkanie i dodaje, że po wywalczeniu awansu do 1. Ligi Kobiet całość zespołu z Mogilna została praktycznie utrzymana, doszły trzy-cztery nowe zawodniczki. .

W tabeli 1. Ligi Kobiet zdecydowanie prowadzi ITA TOOLS Stal Mielec z 52 punktami. Drugi jest Trans-Ann Płomień Sosnowiec 41. - Gra i dorobek mielczanek może imponować. Na pewno są faworytkami rywalizacji, ale jeszcze im awansu nie przyznawałbym. Po pierwszej rundzie play off z udziałem ośmiu drużyn będzie turniej z udziałem czterech drużyn. Każda z nich zagra z każdą. I jedna porażka może przekreślić wszelkie plany - uważa trener MKS Sokoła.

Rozgrywki 1. Ligi Kobiet cieszą się w Mogilnie dużym zainteresowaniem. Na mecze z udziałem miejscowych siatkarek przychodzi po około trzysta-czterysta widzów. - Kibice zobaczyli, że w każdym meczu walczymy, nie poddajemy się rywalkom, stąd bierze się takie zainteresowanie - powiedział trener beniaminka.

  • 25
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0