SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcn Niepokój / Karpaty Krosno Glass PANS Krosno, fot. DK f_OtO, 4 lutego 2023

1LK: Karpatki na swoim terenie zwyciężają z Nike Węgrów

Zespół krośnieńskich Karpatek w piątek 3 lutego gościł we własnej hali drużynę Nike Węgrów. Podopieczne Dominika Stanisławczyka przed meczem zajmowały 7. miejsce z 24 punktami., natomiast przyjezdne ze stratą do Krosna 5 punktów były na 10. pozycji.

Pierwszy set asem serwisowym rozpoczęła Julia Szczelokowa. Krośnianki od samego początku kontrolowały przebieg seta odskakując rywalkom na kilka punktów (5:3; 8:4). Pierwszy czas trenera Kupisza niewiele zmienił. Krośnianki dzięki kilku asom serwisowym (Szczelokowej, Grodzkiej i Makarewicz), skutecznym atakom Makarewicz i Wisz oraz wysokiemu blokowi wygrały pierwszego seta do 11. Julia, która rozpoczęła punktowanie w tym secie, zakończyła go równie skutecznie, tym razem atakiem.

Przebieg drugiego seta był zupełnie inny. Drużyna Nike Węgrów podjęła walkę i oba zespołygrały od początku punkt za punkt. Przy dwupunktowym (14:12) prowadzeniu gospodyń o pierwszy czas poprosił trener gości. Jego słowa zmotywowały węgrowianki, co poskutkowało szybką zmianą wyniku na 14:16. Wówczas trener Karpatek poprosił o przerwę. Asem serwisowym popisała się Bielińska i goście prowadzili już 15:18. Poprawne ataki Grodzkiej i Wisz doprowadziły do remisu 20:20 i po raz drugi o czas poprosił trener Kupisz. Dzięki dwóm punktowym zagrywkom Szczelokowej Karpatki prowadziły 23:20. Dziewczyny z Węgrowa postraszyły w końcówce gospodynie, doprowadzając do stanu 23:22, jednakże Karpatki nie wypuściły wypracowanej przewagi i blokiem duetu Bogdanowicz-Grodzka zakończyły drugiego seta.

Karpaty Krosno Glass PANS Krosno – Nike Węgrów 3:1 (25:11, 25:22, 21:25, 25:20)

Trzeci set przyniósł kibicom wiele emocji i zwrotów akcji. Krośnianki rozpoczęły bardzo dobrze i prowadziły 7:2. Przy stanie 11:6 o czas poprosił zespół przyjezdny i, jak się później okazało, było to dobre posunięcie, gdyż goście doprowadzili do stanu 11:14. W międzyczasie Dominik Stanisławczyk wykorzystał dwa czasy i zmienił rozgrywającą – w miejsce Amelii Bogdanowicz weszła Karolina Legień. Karpatki zbliżyły się punktowo do przeciwniczek (16:17) jednak końcówka należała do węgrowianek, które wygrały trzeciego seta do 21.

W czwartym secie Jagoda Michałek popisała się dwoma z rzędu asami serwisowymi (11:6; 11:7). Krośnianki miały jednak ten set pod swoją kontrolą (6:1; 11:4; 17:12) i ostatecznie pokonały Węgrów do 20.

Karpaty Krosno Glass PANS Krosno – Nike Węgrów 3:1 (25:11, 25:22, 21:25, 25:20)

- Drużyna pokazała się z jak najlepszej strony, pokazałyśmy,6 że damy radę i dzięki temu trzy punkty pozostają w Krośnie. Dobrze przygotowałam się i miałam chłodną głowę do tego meczu i do końca starałam się zagrać jak najlepiej. Na nowej pozycji chciałam dać z siebie wszystko i bardzo mnie cieszy, że zostałam MVP meczu – mówiła po meczu Wiktoria Makarewicz, zdobywczyni ostatniego punktu w meczu. Gratulacje i statuetkę MVP wręczył jej prezes Karpat – Marcin Janusz.

Następny mecz drużyna z Krosna rozegra za tydzień, na wyjeździe, z zespołem Sokół Mogilno, natomiast drużyna z Węgrowa na własnym parkiecie podejmie zespół z Wieliczki.

Karpaty Krosno Glass PANS Krosno – Nike Węgrów 3:1 (25:11, 25:22, 21:25, 25:20)

MVP: Wiktoria Makarewicz

Karpaty Krosno Glass PANS Krosno: Amelia Bogdanowicz, Wiktoria Wosiewicz (L), Wiktoria Makarewicz, Julia Szczelokowa, Aleksandra Hochołowska, Emilia Oktaba, Małgorzata Kuczyńska, Izabela Dąbrowska (L), Karolina Legień, Maja Grodzka.
Trener – Dominik Stanisławczyk.

Nike Węgrów: Aleksandra Ryglewicz, Weronika Dutkiewicz (L), Jagoda Michałek, Monika Karnicka, Natalia Bielińska, Klaudia Kucharska (L), Izabella Trocińska, Julia Okulus, Natalia Godlewska, Matylda Grabowska, Izabela Panufnik, Joanna Waszyńska, Dominika Surlit
Trener – Kupisz Robert

Mecz można obejrzeć na YouTubie:


Karpaty Krosno Glass PANS Krosno – Nike Węgrów 3:1 (25:11, 25:22, 21:25, 25:20)

Fot. drużyn powyżej: Ireneusz Sieniawski

  • 2
  • 2
  • 8
  • 0
  • 0