SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Justyna Matjas fot. Piotr Sumara, 5 lutego 2022

1. Liga Kobiet: niespodzianka w Wieliczce (GALERIA+WIDEO)

19 . kolejka 1. Ligi Kobiet okazała się bardzo pechowa dla siatkarek z Wieliczki. Gospodynie po zaskakująco krótkim i jednostronnym meczu uległy zespołowi z Białegostoku, który mimo zwycięstwa nie opuścił ostatniego miejsca w tabeli.

W Wieliczce miejscowy zespół rozegrał mecz z KS BAS Kombinat Budowlany Białystok, zajmującym miejsce na końcu tabeli. To jednak jak się później okazało nie oznaczało gładkiego zwycięstwa wieliczanek. Siatkarki z Białegostoku rozpoczęły agresywnie. Zaledwie sześć minut po pierwszym gwizdku prowadziły 4:9. Wtedy o przerwę poprosił trener Ryszard Litwin. Białostoczanki wciąż zdobywały punkty i zyskały znaczą przewagę nad zespołem gospodarzy. Trener Wieliczki po raz kolejny poprosił o chwilę przerwy i próbował zmobilizować zawodniczki do walki. Siatkarki KS BAS Kombinat Budowlany Białystok zdołały utrzymać poziom swojej gry do końca pierwszego seta.

Po zmianie stron podopieczne Sebastiana Grzegorka nie zwalniały. Drugiego seta rozpoczęły serią skutecznych akcji. Wieliczanki próbowały odrobić straty, jednak wciąż znacznie odstawały od rywalek. Dobra passa białostoczanek dała wynik 5:13. Zawodniczki z Wieliczki chaotycznie grały w obronie, dając przeciwniczkom szanse na kontry. W końcówce prowadziły już dziewięcioma punktami. Opór, który próbowały stawiać siatkarki Solnej Wieliczki nie był wystarczający żeby zatrzymać rywalki. 

Trzecią, ostatnią partie meczu lepiej zaczęła drużyna gospodarzy. Jednak radość nie trwała długo. Białystok szybko wyrównał, a chwilę później prowadził już trzema punktami. Wieliczanki zgubiły koncentracje i popełniały mnóstwo prostych błędów. Siatkarki z Białegostoku wykorzystały sytuację. Mimo, że ich gra nie prezentowała się rewelacyjnie wciąż utrzymywały przewagę. Odskoczyły swoim rywalkom o 5 punktów. Trener Ryszard Litwin ostatni raz poprosił o czas. Nie pomogło to jednak drużynie z Wieliczki odrobić straty. Szala zwycięstwa coraz bardziej przechylała się stronę zespołu gości. Ataki wieliczanek za każdym razem natrafiały na blok rywalek.  Pod koniec seta, gospodyniom udało się zdobyć jeszcze kilka punktów. Jednak nie były już w stanie odebrać zwycięstwa białostockiej drużynie. W rezultacie KS BAS Kombinat Budowlany Białystok zapisał na swoim koncie trzy punkty.

MVP: Barbara Sokolińska

UJ CM 7r Solna Wieliczka – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 0:3 (12:25, 14:25, 21:25)

 

  • 4
  • 0
  • 17
  • 0
  • 0