SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Justyna Matjas fot. Piotr Sumara, 8 stycznia 2022

1. Liga kobiet: bez niespodzianki w Stężycy (WIDEO+GALERIA)

Wiceliderki 1.Ligi Kobiet wykonały zadanie w Stężycy. Mimo oporu walecznych młodych siatkarek ze Stężycy siatkarki z Mielca zdobyły trzy punkty i utrzymały minimalną stratę do liderek z Tarnowa.

GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca – ITA TOOLS STAL Mielec 0:3 (13:25, 23:25, 20:25)

Mecz pomiędzy drużynami GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca a ITA TOOLS STAL Mielec, która obecnie zajmuje miejsce wicelidera w tabeli, rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnego zespołu. Pierwsze minuty spotkania to pokaz pewnej i agresywnej gry siatkarek z Mielca. Przy stanie 4:9 o przerwę dla swojej drużyny poprosił trener Dawid Michor. Drugi raz nastąpiło to gdy drużyna z Mielca prowadziła 6:13. Jednak, mimo starań siatkarek ze Stężycy i zaangażowania trenera Michora, gospodyniom nie udało się dogonić rywalek. Mielec ze zdecydowaną przewagą dwunastu punktów wygrał pierwszą partię.

Kolejny set gospodynie zaczęły z nieco większą pewnością siebie. W pierwszej części drugiej odsłony  nie pozwalały odskoczyć swoim przeciwniczkom na więcej niż 4 punkty. W pewnym momencie niemal doszło do wyrównania 13:14. Kibice byli świadkami kilku bardzo długich akcji w tym meczu, z których obronną ręką wychodziły faworytki spotkania. Siatkarki tej drużyny wykorzystały swoją szansę, kończąc przechodzące piłki. Przez dłuższy czas różnica w wyniku pomiędzy zespołami wynosiła jeden punkt. Pod koniec tego seta Mielec przyspieszył. Przy wyniku 20:23 o czas poprosił trener Stężycy, Dawid Michor. Zaraz po tym, punkt bezpośrednio z zagrywki, zdobyła Katarzyna Bryda. Kolejna akcja zakończyła drugiego seta na korzyść ITA TOOLS STAL Mielec minimalną różnicą punktów.

W ostatniej partii początkowo drużyny prezentowały wyrównany poziom. Jednak taki stan nie trwał długo. Siatkarki z Mielca swoją grą szybko pokazały, że do Stężycy przyjechały po trzypunktowe zwycięstwo. Ich przewaga, wraz z trwaniem seta, wciąż się powiększała. W kluczowym momencie, po asie Emilii Kuźniar na tablicy pojawił się  wynik 13:22. Stężyca usilnie starała się odrobić straty, jednak było już na to za późno. Ostatecznie ITA TOOLS STAL Mielec wykonał zadanie jak przystało na faworyta.

Tabela 1. Ligi Kobiet

 

  • 11
  • 1
  • 12
  • 0
  • 0