SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 27 października 2021

Bartosz Kujawski: zostać na dłużej w I lidze (WIDEO)

Siatkarki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki zdobyły w tym sezonie w I lidze dziesięć punktów w pięciu meczach i zajmują czwarte miejsce w tabeli.  Początek rozgrywek był dla nas udany. Przed startem taki dorobek bralibyśmy w ciemno  mówi trener zespołu Bartosz Kujawski. Najbardziej nieudanym występem była wyjazdowa porażka 2:3 z beniaminkiem GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca.

Skład Lokalnego Ośrodka Sportowego Nowy Dwór Mazowiecki został w porównaniu z poprzednim sezonem został mocno zmieniony. Jest pięć nowych zawodniczek oraz dwie juniorki - klubowe wychowanki. W tej kategorii sekcja nowodworska jest bardzo mocna i niewykluczone, że w przyszłym sezonie do zespołu dojdą nowe, zdolne siatkarki własnego chowu. W klubie, zaczynając od naboru, pracują już wszystkie roczniki.

Kandydatkami do awansu są Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów oraz ITA TOOLS Stal Mielec. My chcemy awansować do ósemki i umocnić swoje miejsce w I lidze. To jest nasz cel podstawowy. Poziom zespołów na zapleczu ekstraklasy bardzo wyrównał się. Beniaminki wcale nie muszą stać na straconej pozycji. Będą wyrywać punkty lepszym, czego już byliśmy świadkami. Z silniejszym można powalczyć uważa Bartosz Kujawski.

Szczególne miejsce w składzie zajmuje Agnieszka Wołoszyn, która grała m.in. w ŁKS-ie i Budowlanych Łódź i odnosiła sukcesy w siatkówce plażowej. W naszym zespole jest najbardziej doświadczoną zawodniczką podkreśla Bartosz Kujawski. Pomaga nam nie tylko sportowo. Jest kierownikiem drużyna, wspiera mentalnie.

Bartosz Kujawski pracuje w LOS-ie już ósmy rok. Zespół budował od początku.  Mamy tutaj bardzo dobre warunki do pracy  podkreśla nowodworski szkoleniowiec.  Miasto pomaga nam jak tylko może. Oczywiście sami szukamy sponsorów, starając się odciążyć kasę miejską.

Hali Nowemu Dworowi Mazowieckiemu może pozazdrościć wiele miast w Polsce. Obiekt posiada świetne zaplecze socjalne. Tutaj organizowane były m.in. konsultacje i zgrupowania naszych kadr narodowych przed odlotem na imprezy mistrzowskie.

W środę podopieczne trenera Kujawskiego czeka poważny sprawdzian. We własnej hali zagrają w II rundzie Pucharu Polski z wiceliderem tabeli I ligi kobiet ITA TOOLS Stal Mielec. Będą to najsilniejsze, jak na razie w sezonie 2021/22, rywalki siatkarek LOS-u. W innym interesującym spotkaniu tej fazy UJ-CM 7r Solna Wieliczka podejmie lidera zaplecza TAURON Ligi Roleskiego Grupę Azoty PWSZ Tarnów.

 

  • 10
  • 1
  • 15
  • 0
  • 0