SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 9 kwietnia 2021

I liga siatkarek: zacięta walka o prawo gry w play offach

Siatkarki UNI Opole już wcześniej zapewniły sobie zwycięstwo w fazie zasadniczej I ligi i z pozycji lidera przystąpią do gry w play offach. W sobotę zagrają na wyjeździe z NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki i będą faworytkami.

Przypomnijmy, że podopieczne Nicoli Vettoriego przegrały zaledwie trzy mecz. Z kolei NOSiR wygrał 9 meczów, a w 13 musiał uznać wyższość rywalek. Dla opolanek będzie to bardzo dobry sprawdzian przed meczami w play offach. Zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego spisały się ostatnio bardzo dobrze i ze Szczyrku wywiozły jeden punkt w walce z bardzo dobrze spisującymi się uczennicami SMS PZPS.

W tabeli I ligi kobiet po 24 kolejkach prowadzi UNI Opole 54 pkt przed SMS PZPS Szczyrk 45, SPS Stal Mielec 43, Eneą Energetykiem Poznań 41 oraz Asotrą Płomieniem Sosnowiec 40. Cztery czołowe zespoły zagrają w play offach. Gdy w tym gronie znajdzie się SMS PZPS, to o medale I ligi kobiet walczyć będzie piąta drużyna. Szanse na play off mają jeszcze zawodniczki MKS SAN-Pajda Jarosław zajmujące szóste miejsce w tabeli z 38 punktami.

Mecze ostatniej, 26. kolejki rozegrane zostaną 17 kwietnia.

Zestaw par 25. kolejki - sobota
Asotra Płomień Sosnowiec - SMS PZPS Szczyrk        
NOSiR Świt Nowy Dwór Maz.  - UNI Opole       
Częstochowianka Częstochowa - Enea  Energetyk Poznań       
Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno  - MKS SAN-Pajda Jarosław        
Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - 7R Solna Wieliczka       
SPS Stal Mielec - KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice        
Pauzuje Olimpia Jawor

  • 4
  • 0
  • 25
  • 0
  • 0