SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 22 stycznia 2021

I liga kobiet: program 15. kolejki

UNI Opole – SMS PZPS Szczyrk – ten mecz wywołuje największe emocje w 15. Kolejce spotkań rozgrywek I ligi kobiet. Lider podejmie w sobotę trzeci zespół w klasyfikacji.

W pierwszej rundzie uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej wygrały po zaciętym spotkaniu 3:2. Oba zespoły spisują się w tym sezonie bardzo dobrze. Opolanki wygrały dziesięć kolejnych spotkań. Podopieczne trenera Wiesława Popika wielokrotnie pokazały wysoką klasę i udowodniły, że walczą jak równy z równym z najmocniejszymi ekipami w stawce. Grają bez respektu dla bardziej doświadczonych rywalek. Można dodać, że zarówno UNI jak i SMS PZPS świetnie spisują się w bloku.

- Na pewno zapowiada się ciekawe spotkanie. Jedziemy walczyć. Na pewno gra z liderem wywołuje dodatkową mobilizację – mówi trener Wiesław Popik.

Wiceliderem tabeli jest Enea Energetyk Poznań. Zespół ten zagra ze zdecydowanym outsiderem Olimpią Jawor i będzie mocnym faworytem. Poznanianki tracą do UNI pięć punktów i w przypadku niepowodzenia w meczu z SMS PZPS będzie okazja do odrobienia strat.

Mecze 15. kolejki
SPS Stal Mielec – Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno        
KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice – Częstochowianka Częstochowa        
7R Solna Wieliczka –  NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki      
MKS SAN-Pajda Jarosław – Asotra Płomień Sosnowiec        
Enea Energetyk Poznań – Olimpia Jawor        
UNI Opole – SMS PZPS Szczyrk        
Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów pauzuje  • 3
  • 2
  • 23
  • 0
  • 0