SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marcin Nikiel, EA, 29 listopada 2020

I liga kobiet: połowiczny wyjazdowy sukces SMS PZPS Szczyrk

W sobotę po emocjonującym spotkaniu ciężko wywalczone punkty dopisały na I-ligowe konto zawodniczki SMS PZPS Szczyrk, którym nazajutrz nie powiodło się w kolejnym wyjazdowym meczu, tym razem przegrały 1:3 z MKS SAN-Pajda Jarosław.

Nie po myśli uczennic mecz w Krośnie się ułożył. "Gonić" wynik nasz zespół musiał już na samym wstępie, w którym błyskawicznie zrobiło się 8:4 dla Karpat. Premierowego seta wysoko przyjezdne ostatecznie przegrały, ustępując w nim rywalkom zwłaszcza w zagrywce i bloku. Istotny okazał się za to zwrot w następnej partii. Gospodynie prowadziły nawet 16:8, ale zagrywki Martyny Borowczak i dobra zmiana Oliwii Poredy umożliwiły ekipie SMS PZPS zwycięstwo po dużych emocjach na przewagi 30:28.

W trzecim secie podopieczne trenerów Miłosza Majki i Waldemara Kawki równego poziomu gry nie utrzymały, a 10 własnych błędów przeważyło szalę na korzyść miejscowych. Te posiadały inicjatywę przez wszystkie fragmenty owej odsłony. Świetna postawa zwłaszcza Borowczak i Julity Piaseckiej w ataku była kluczem do przełamania oporu przeciwniczek po kolejnej zmianie stron. Set był wprawdzie zacięty, bo 8:7 prowadził zespół z Krosna, a tuż za połową m.in. 16:15 uczennice. Finisz należał do naszej drużyny.

W tie breaku SMS PZPS odskoczył na 10:5 po serii znakomitych zagrywek Borowczak, która z dorobkiem 32 "oczek" była najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie. Wypracowany dystans siatkarki ze Szczyrku pewnie utrzymały.

Niedzielne spotkanie w Jarosławiu równie dobre nie było, choć do osiągnięcia lepszego wyniku zabrakło drużynie ze Szczyrku także siatkarskiego szczęścia. Koncertowy start meczu, przy tylko jednym błędzie własnym w secie premierowym, nie przełożył się na kolejne sety. Po nieudanym drugim zawodniczki SMS PZPS brylowały ponownie w odsłonie numer 3, lecz nie zdołały wygrać pomimo solidnej zaliczki 16:11. Przewaga gospodyń w elemencie zagrywki uwidoczniła się w partii ostatniej.

Indywidualnie odnotować warto 19-punktową zdobycz Martyny Leoniak.

Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno SMS PZPS Szczyrk  2:3  (25:16, 28:30, 25:20, 21:25, 8:15)

MKS San-Pajda Jarosław – SMS PZPS Szczyrk  3:1  (14:25, 25:19, 26:24, 25:21)

SMS PZPS: Dominika Pierzchała, Oliwia Poreda, Martyna Borowczak, Julita Piasecka, Aleksandra Walczak, Sonia Stefanik, Natalia Rejment, Martyna Czyrniańska, Natalia Szmajduch, Zuzanna Kulig, Martyna Leoniak, Magda Stambrowska, Katarzyna Hyży, Izabela Dąbrowska
Trenerzy: Miłosz Majka, Waldemar Kawka

  • 3
  • 1
  • 20
  • 0
  • 0