SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, Adrian Sawko, 5 czerwca 2020

MKS SAN-Pajda Jarosław kończy sezon 2019/20

MKS SAN-Pajda Jarosław był rewelacją ostatnich rozgrywek o Puchar Polski. Po wyeliminowaniu wicemistrza kraju Grot Budowlanych Łódź podopieczne trenera Piotra Pajdy awansowały do finałowego turnieju w Nysie i w grze przeciwko późniejszemu zdobywcy trofeum Grupie Azoty Chemik Police musiały uznać wyższość wyżej notowanego przeciwnika. Ale i tak zasłużyły na słowa pochwały. Dobrze też spisywały się w rozgrywkach I ligi, które ze względu na pandemię koronawirusa zostały przerwane.

- Do zajęć wróciliśmy jak tylko było to możliwe, gdy zniesione zostały rygory wprowadzone w związku z pandemią. Trenujemy już blisko dwa tygodnie. Nasze głównym celem jest dokończenie poprzedniego sezonu w mikrocyklu szkoleniowym. Nie wyobrażam sobie, żeby przejść do porządku dziennego po tak gwałtownie przerwanych rozgrywkach i nic już więcej nie robić. Trzeba było odbudować m.in. ducha zespołowości, bazę motoryczną i mental siatkarek. Wszystko to już właściwie zrealizowaliśmy. Do połówy czerwca zakończymy mikrocykl i sezon - mówi Piotr Pajda.

Na rynku transferowym zespołów I ligi kobiet ruch jest taki jak w innych klasach rozgrywkowych. - Mocną rekrutację prowadzi Mielec. Widać, że szykuje się tam silna drużyna i będzie liczyć się w walce o czołowe lokaty. Podobnie można powiedzieć o Częstochowie. Silny klub powinien być w Opolu, które zasługuje na mocny siatkarski ośrodek. My bardzo chcielibyśmy walczyć o jak najwyższe cele. Z zespołów I ligi odchodzą zawodniczki do TAURON Ligi, gdzie nie wszędzie będą wysokie budżety - powiedział trener MKS-u SAN-Pajda Jarosław.

W składzie MKS-u SAN-Pajda, jak mówi jego szkoleniowiec, pozostanie około 70 procent zespołu z poprzedniego sezonu. Zostaną zawodniczki, które nadawały ton grze drużyny i z klubem związane są od kilku do nawet kilkunastu lat.

- Zespół był budowany stabilnie i chciałbym wyrazić szacunek wszystkim, którzy pracowali dla dobra klubu - powiedział Piotr Pajda. Jego zdaniem w nowym sezonie w I lidze kobiet "powinny być trzy-cztery mocne zespoły, a poziom pozostałych ulegnie spłaszczeniu i będziemy mieli sporo wyrównanych meczów."

Przygotowania do rozgrywek sezonu 2020/21 MKS SAN-Pajda Jarosław rozpocznie około 20 lipca. Zespół weźmie też udział w rywalizacji w Letniej Lidze. - Będzie to znakomita okazja do promocji klubu oraz świetne uzupełnienie w okresie przygotowawczym. Jako jedyni z I ligi otrzymaliśmy zaproszenie do tych rozgrywek i bardzo chętnie skorzystaliśmy - zakończył Piotr Pajda.

  • 5
  • 1
  • 48
  • 1
  • 0