SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Składowski, fot. www.krispol1liga.pl, 4 maja 2020

Rozpoczęła się weryfikacja chętnych na PlusLigę oraz TAURON Ligę

Firma Deloitte rozpoczęła weryfikację dokumentów dostarczonych przez kluby, które chcą awansować do PlusLigi oraz TAURON Ligi. Do Ligi Mistrzów Świata aspirują Stal Nysa oraz BBTS Bielsko-Biała. Do TAURON Ligi Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie.

Te trzy kluby złożyły odpowiednie dokumenty (termin składania minął 30 kwietnia). Zostaną teraz poddane audytowi przez renomowaną firmę Deloitte. Dodatkowo w każdym z klubów pojawią się przedstawiciele Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A., którzy przeprowadzą inspekcję obiektów i spotkają się z zarządami wymienionych klubów.

Chęć awansu do PlusLigi, na miejsce zdegradowanej BKS Visły Bydgoszcz, wyraziły drużyny Stali Nysa oraz BBTS Bielsko-Biała, odpowiednio pierwsza i druga drużyna zaplecza PlusLigi w klasyfikacji końcowej sezonu 2019/2020.

– Złożyliśmy komplet dokumentów, jesteśmy gotowi i chętni na walkę w PlusLidze – mówi Marek Majka, prezes zarządu Stali Nysa S.A. – Czekamy na PlusLigę od lat, teraz mamy wszystko, by się w niej znaleźć. Piękną halę, wspaniałych kibiców i wsparcie miasta. Czekamy na wyniki weryfikacji, jestem jednak pewny, że przejdziemy ją bez kłopotów – dodaje prezes.

Swoją aplikację złożył też zespół z Bielska-Białej. – Koniec sezonu rozgrywkowego stał się faktem, my jednak mimo zajęcia drugiego miejsca w końcowej tabeli, wciąż mamy szansę na rywalizację w rozgrywkach siatkarskiej PlusLigi w przyszłym sezonie – mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS Bielsko-Biała. – Jako wicelider zostaliśmy zaproszeni przez Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki do audytu, który ma na celu sprawdzenie czy klub spełnia wymogi regulaminu PlusLigi. W ostatnim czasie intensywnie pracowaliśmy nad dokumentacją, którą do końca kwietnia musieliśmy przesłać do Polskiej Ligi Siatkówki. Na konto PLS przelaliśmy wymaganą kwotę kaucji. Oprócz tego przedstawiliśmy plan finansowy, który zawierał także dokumenty potwierdzające zagwarantowanie środków finansowych od naszych sponsorów. Dodatkowo trzeba było wykazać płynność finansową, musieliśmy uzyskać szereg zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami od różnych instytucji (Urząd skarbowy, ZUS, PZPS, WZPS - przyp. red), a także od zawodników. Mam nadzieję, że przygotowane przez nas dokumenty spotkają się z uznaniem ze strony Polskiej Ligi Siatkówki. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że będziemy brani pod uwagę dopiero wówczas, gdy aplikacja Stali Nysa zostanie odrzucona – dodaje prezes BBTS.

Z kolei o udział w sezonie 2020/2021 TAURON Ligi ubiega się pierwsza drużyna 1. Ligi Kobiet – Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie. Klub przejdzie audyt firmy Deloitte oraz spotka się z przedstawicielami Rady Nadzorczej PLS.

– Wszystkie kluby zostaną dokładnie sprawdzone przez naszego Partnera, firmę Deloitte – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki. – Cały katalog spraw i warunków, które muszą spełnić, jest zawarty w naszym Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa. Po weryfikacji Rada Nadzorcza zajmie się ustaleniem składu rozgrywek na sezon 2020/2012.

Dodatkowo, do piątku 8 maja, kluby 2. Ligi Mężczyzn mogą składać aplikację do startu w sezonie 2020/2021 w TAURON 1. Lidze Mężczyzn. Do ubiegania się o grę w wyższej klasie rozgrywkowej uprawnione są: MKS Avia Świdnik, LKS Czarni Rząśnia, Sulęcińskie Towarzystwo Siatkarskie Olimpia oraz BAS Białystok.

  • 15
  • 1
  • 53
  • 0
  • 0