SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 13 grudnia 2019

I liga kobiet: zaczyna się runda rewanżowa fazy zasadniczej

Zespoły I ligi siatkarek rozpoczynają drugą część sezonu zasadniczego, który zakończy się 7 marca. Lider Joker Mekro Energoremont Świecie po 13. kolejkach ma osiem punktów przewagi nad Eneą Energetykiem Poznań i jedenaście nad MKS SAN-Pajda Jarosław.

Straty do przodownika będzie trudno odrobić. Są duże, a podopieczne trenera Marcina Wojtowicza spisują się bardzo dobrze. W pierwszej rundzie wygrały wszystkie spotkania. Jokerki w dwunastu meczach straciły tylko jeden punkt w inauguracyjnym spotkaniu z Częstochowianką 3:2.

Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku zagrają w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gospodynie przegrały sześć ostatnich spotkań. Z kolei zespół trenera Wiesława Popika spisuje się coraz lepiej i w tym starciu będzie faworytem. SMS PZPS I Szczyrk jest siódmy w tabeli i traci pięć punktów do wicelidera.

Stal Mielec podejmie Grupę Azoty PWSZ Tarnów i będzie to ważne spotkanie dla obu drużyn. Gospodynie zajmują dziewiąte miejsce z trzynastoma punktami, zespół gości jest dwunasty z sześcioma. Porażka tarnowianek znacznie pogorszy ich sytuację w walce o utrzymanie się w I lidze.

Program 14. kolejki spotkań:
14 grudnia
KSZO Ostrowiec Św. - SMS PZPS I Szczyrk 17.00        
Galeria Jurajska Częstochowianka Częstochowa - Joker Mekro Energoremont Świecie 17.00    
Budowlani Toruń - Enea  Energetyk Poznań 17.00        
AZS Pol. Śląskiej Gliwice - 7R Solna Wieliczka 17.00

15 grudnia
Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass - Uni Opole 17.00
Stal Mielec - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 17.00

MKS SAN-Pajda Jarosław    pauzuje

  • 4
  • 0
  • 31
  • 0
  • 0