SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Marek Żyńczak, 19 kwietnia 2023

MP Juniorów Młodszych 2023: dzień 1.

Startują finały mistrzostw Polski juniorów młodszych sezonu 2022/2023. Tym razem zmagania odbywają się w Kętrzynie. Sponsorem turnieju i patronem siatkówki młodzieżowej jest PKN ORLEN.

W najlepszej ósemce znalazły się: AKS V LO Rzeszów, KS Wifama Łódź, ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa, ENEA Energetyk Poznań (grupa A), Hemarpol Norwid Częstochowa, Chemeko-System Gwardia Wrocław, AT Jastrzębski Węgiel i UMKS MOS Wola Warszawa (grupa B).

Na otwarcie zmagań zwycięstwa na koncie zapisali rzeszowianie, częstochowianie (ECO-Team AZS Stoelzle), warszawianie i jastrzębianie. 

Oficjalna strona turnieju: https://kadecimmp.volleystation.com/

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga: #MPJuniorMłodszy

Link do transmisji: https://www.miastoketrzyn.pl/2023/04/pilka-siatkowa-final-mistrzostw-polski-juniorow-mlodszych/

GRUPA A: AKS V LO Rzeszów- Enea Energetyk Poznań 3:1 (25:20, 25:22, 20:25, 25:23), MVP: Tsimafei Lesko

Turniej w Kętrzynie zainaugurowało starcie AKS V LO Rzeszów z Eneą Energetykiem Poznań. Od pierwszych piłek inicjatywę przejęli rzeszowianie, którzy czytali grę rywali, co potwierdzali skutecznymi blokami. Poznanianie notowali etapy naprawdę dobrej gry, pozwalającej im na odrobienie straty, jednak zbudowana przez AKS przewaga była zbyt duża. W drugiej partii w dalszym ciągu to zespół z Podkarpacia prezentował się lepiej i testował różne warianty ofensywne, które szybko zamieniał na punkty, zapisując tym samym kolejną odsłonę na swoim koncie. W trzeciej partii poznanianie przebudzili się z niemocy i od początku przycisnęli rywali serwisem. Trzeba jednak przyznać, że wraz z upływem seta, rzeszowianie coraz bardziej przybliżali się do Energetyka i mimo, że nie byli w stanie odwrócić losów tego seta, to wyraźnie pokazywali, że to w nich należało dopatrywać się faworyta tej potyczki. Czwarty set dopełnił formalności. AKS V LO Rzeszów wygrało na otwarcie,  a nagroda MVP trafiła do wyróżniającego się Tsimafeia Lesko, który w tym starciu punktował 21 razy.

Statystyki meczowe: RzeszówPoznan.pdf

GRUPA A: KS Wifama Łódź- ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (14:25, 21:25, 15:25), MVP: Wojciech Deko

Drugie ze spotkań grupy A było jednostronnym widowiskiem. Częstochowianie grali bardzo dobrze i z ogromną konsekwencją, szybko punktując słabszych rywali. Bardzo dobrze radzili sobie w polu serwisowym i tak naprawdę już na etapie zagrywek ustawiali swoje akcje, ustrzeliwując łodzian, którzy w konsekwencji mieli problemy z budowaniem własnej ofensywy. Jedynie w drugim secie wydawało się, że KS Wifama włączy się do gry, kiedy to prowadziła 16:10. Wtedy jednak dała o sobie znać różnica poziomów i doświadczenie obu zespołów – częstochowianie odrobili stratę, a chwilę później cieszyli się z kolejnego seta na swoim koncie. Trzecia odsłona była tylko formalnością, która szybko się wypełniła. Najskuteczniejszym graczem tego starcia wybrano Wojciecha Deko, który w trzech setach zdobył łącznie 11 punktów. 

Statystyki meczowe: LodzEcoCzestochowa.pdf

GRUPA B: Hemarpol Norwid Częstochowa - UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (20:25, 11:25, 14:25), MVP: Aleksander Nowik

Na otwarcie zmagań grupy B spotkały się Hemarpol Norwid Częstochowa i UMKS MOS Wola Warszawa. To starcie było jednak pokazem siły warszawian, którzy zdeklasowali rywali. Pierwszą partię częstochowianie zaczęli dobrze, a ogromna motywacja z jaką przystąpili do meczu pozwalała im na prowadzenie wyrównanej gry. Niestety jednak z akcji na akcję animusz malał, a warszawianie pokazywali na co tak naprawdę ich stać. Dość dodać, że ten rocznik MOSu to mistrzowie Polski w kategorii młodzików z 2021 roku. „Doświadczenie” i poukładanie gry było najmocniejszą stroną stołecznego klubu, który dawał przeciwnikowi solidną lekcję siatkówki. W samym tylko drugim secie różnica w skuteczności ofensywy była diametralna – 11% po stronie Norwida i 52% w ofensywie Woli. Nie do zatrzymania był też wracający po kontuzji Aleksander Nowik, który tylko raz dał się zablokować i tylko raz popełnił błąd. Atakujący z Warszawy zakończył mecz z 22 punktami na koncie i niemal 70-procentową skutecznością w ofensywie. Za swój występ odebrał nagrodę MVP.  

Statystyki meczowe: NorwidWolaWarszawa.pdf

GRUPA B: Chemeko-System Gwardia Wrocław - AT Jastrzębski Węgiel 0:3 (12:25, 23:25, 21:25), MVP: Adrian Kucharczyk

Na zamknięcie pierwszego dnia czekał nas mecz Chemeko-System Gwardii Wrocław z AT Jastrzębskim Węglem. Pierwsza odsłona od początku do końca należała do jastrzębian, którzy brutalnie wykorzystali słabości ofensywne wrocławian, murując siatkę skutecznymi blokami i jednocześnie kończąc znakomitą część swoich ataków. W drugiej partii gwardziści poprawili swoją jakość, a przede wszystkim wykorzystywali nagminne błędy Ślązaków. Choć ta partia nie była najlepsza w wykonaniu Akademii Talentów, to wciąż wszelkie słabości skutecznie przykrywał blok. Ostatnia z odsłon po raz kolejny była popisem ofensywy jastrzębian, którzy skończyli 76-procent akcji. Szczególnie dobrze w tym elemencie radził sobie Adrian Kucharczyk, który zamienił na punkty 12 z 17 ataków, a swój dorobek uzupełnił skutecznym blokiem i trzema punktowymi serwisami.  

Statystyki meczowe: GwardiaJastrzebski.pdf 

Harmonogram i wyniki MP Juniorów Młodszych – Kętrzyn 2023:

19 kwietnia (środa)

AKS V LO Rzeszów- Enea Energetyk Poznań 3:1 (25:20, 25:22, 20:25, 25:23)
KS Wifama Łódź- ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (14:25, 21:25, 15:25)
Hemarpol Norwid Częstochowa - UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (20:25, 11:25, 14:25)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - AT Jastrzębski Węgiel 0:3 (12:25, 23:25, 21:25)

20 kwietnia (czwartek)

10:00 Enea Energetyk Poznań – ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa
12:30 AKS V LO Rzeszów- KS Wifama Łódź
16:00 UMKS MOS Wola Warszawa - AT Jastrzębski Węgiel
18:30 Hemarpol Norwid Częstochowa - Chemeko-System Gwardia Wrocław

21 kwietnia (piątek)

10:00  KS Wifama Łódź - Enea Energetyk Poznań
12:30 ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa - AKS V LO Rzeszów
16:00  Chemeko-System Gwardia Wrocław - UMKS MOS Wola Warszawa
18:30 AT Jastrzębski Węgiel - Hemarpol Norwid Częstochowa

22 kwietnia (sobota)

10:00 mecz o 7.miejsce: A4 – B4
12:30 Mecz o 5.miejsce: A3 – B3
16:00 Półfinał I: A1-B2
18:30 Półfinał II B1-A2

23 kwietnia (niedziela)

11:00 mecz o 3.miejsce
13:30 mecz o 1.miejsce

  • 2
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0