SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Malwina Stroińska, fot. Piotr Parawa, 17 kwietnia 2023

1LK: Tie-break w Jarosławiu. SAN-Pajda przegrywa z Solną Wieliczką

15 kwietnia odbył się ostatni mecz rundy zasadniczej w którym to drużyna z Wieliczki pokonała gospodynie 3:2. Sobotnie spotkanie było dla Jarosławianek ostatnim meczem w sezonie 2022/2023.

Początek pierwszego seta sobotniego spotkania był wyrównany. Do dziewiątego oczka gra toczyła się punkt za punkt. Jednak wieliczanki skutecznymi atakami z lewego skrzydła (Magdaleny Grabki) oraz dobrą zagrywką Oli Muszyńskiej utrudniły grę gospodyniom i odskoczyły na 4 punkty (13:9). Przewaga małopolskiej drużyny utrzymywała się aż do końcówki seta. Wtedy to jarosławianki znakomitą grą blokiem doprowadziły do przewagi 24:20. Wieliczka podjęła się jeszcze walki, jednak to gospodynie okazały się lepsze i wygrały 25:23.

Drugi set rozpoczął się od znakomitej gry gospodyń, które już na samym początku zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (10:5). Prowadzenie utrzymywało się aż do końcowej partii seta. Jarosławianki grały pewnie w ataku. W tym elemencie dobrze zaprezentowały się skrzydłowe (Dagmara Dąbrowska, Katarzyna Saj) oraz środkowa Martyna Zięba. Losy tego seta odmieniły się po zdobyciu dla Solnej przez Joannę Ciesielczyk 15. punktu (19:15), po którym w polu serwisowym stanęła Magdalena Trojnar. Jej zagrywka utrudniła SAN-Pajdzie przyjęcie i w rezultacie doprowadziła do wyniku 19:20. Wieliczka zdobyła sześć punktów z rzędu. Końcówka seta była wyrównaną walką obu drużyn - tym razem zakończoną na korzyść drużyny z Wieliczki, która wygrała 25:23 i doprowadziła do wyrównania rywalizacji w setach 1:1.

23977c

Trzecia partia sobotniego spotkania układała się pomyślnie dla Solnej. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Magdalena Grabka, jej drużyna odskoczyła na trzy punkty (5:2). Utrzymująca się przewaga przyjezdnych oraz mniej skuteczna gra jarosławianek spowodowała, że Trener Piotr Pajda wprowadził zmiany - na boisku pojawiły się Malwina Stroińska oraz Kinga Magierowska. Solna trzymała zbudowaną przewagę, którą jarosławiankom ciężko było zniwelować. Jednak gdy przy wyniku 10:14 dla Wieliczki na zagrywkę udała się Kinga Magierowska, jej drużyna zaczęła nadrabiać straty. gospodynie popisały się walką w obronie. W elemencie ataku kolejny raz dobrze zaprezentowała się Martyna Zięba a skutecznymi zagraniami z pipe’a Malwina Stroińska. Swoją efektywną grą SAN-Pajda doprowadziła do wyrównania wyniku 16:16. Końcówka seta należała do Wieliczki, która po wygraniu 25:20 wyszła na prowadzenie 2:1 w setach.

Początek czwartej partii był podobny do poprzednich setów – gra toczyła się punkt za punkt. W tym secie Jarosławianki pokazały się ze zdecydowanie lepszej strony. Skuteczne ataki Dagmary Dąbrowskiej oraz Weroniki Krysztofiak znacznie utrudniały grę wieliczankom. W polu zagrywki popisała się Martyna Zięba. Przy jej zagrywce SAN-Pajda zdobyła pięć punktów z rzędu i doprowadziła do przewagi 23:16. Set ten zakończył się wygraną gospodyń 25:19.

23977a

Tie-break od samego początku układał się pomyślnie dla drużyny z Wieliczki. Przy zmianie stron prowadziły 8:5. Skuteczna gra Solnej doprowadziła do przewagi 11:6. Wtedy to jarosławianki poderwały się do walki i zdobyły trzy punktu z rzędu. O czas dla swojej drużyny poprosił Ryszard Litwin, osiągając zamierzony efekt. Gospodynie walczyły do samego końca, jednak to Solna Wieliczka okazała się lepsza i w tie-breaku zwyciężyła 15:12 a w całym meczu 3:2.

Solna Wieliczka dzięki tej wygranej uplasowała się na szóstym miejscu w tabeli. W pierwszej fazie play-off przeciwnikiem drużyny z Wieliczki będzie Płomień Sosnowiec lub Enea Energetyk Poznań. Zespół SAN-Pajda Jarosław sobotnim spotkaniem zakończył sezon 2022/2023 na dziewiątym miejscu.

MKS SAN-Pajda Jarosław - UJ-CM Solna Wieliczka 2:3 (25:23, 23:25, 20:25, 25:19, 12:15)

SAN-Pajda Jarosław: Dąbrowska, Krysztofiak, Grzelak, Saj, Szmajduch, Zięba, Machowska (L) oraz Stroińska, Magierowska, Andrzejewska
Trener: Piotr Pajda

UJ CM Solna Wieliczka: Ciesielczyk, Grabka, Aleksandra Muszyńska, Wełna, Trojnar, Ejsmont, Reszelewska (L) oraz Ciesielska, Dutkiewicz (L)
Trener: Ryszard Litwin

  • 2
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0