SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Justyna Matjas/Piotr Sumara, 3 lutego 2023

PlusLiga: program 23. kolejki

Meczem BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 rozpoczęła się gra w 23. kolejce spotkań PlusLigi. Zgodnie z przewidywaniami, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, beniaminek nie sprostał aktualnie trzeciej drużynie obecnego sezon, ale mało kto się spodziewał, że zdobędzie punkt.

Siatkarze Projektu Warszawa swoje mecze zaczęli rozgrywać w hali Torwaru. Arena Ursynów była za mała. Poprzednie spotkanie stołecznych, a była nim konfrontacja z PGE Skrą Bełchatów (3:2), stało się prawdziwym sportowym widowiskiem. W sobotę powinno być podobnie albo jeszcze ciekawiej. Do Warszawy przyjedzie mistrz Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla podopiecznych trenera Piotra Grabana, którzy ostatnio spisują się bardzo dobrze, będzie to rzeczywisty sprawdzian ich siatkarskich umiejętności. W tym meczu po obu stronach siatki zobaczymy wielu utytułowanych zawodników z mistrzami świata na czele.

W niedzielę w trzecim klubie PlusLigi zadebiutuje w roli trenera Andrea Gardini. Były asystent Andrei Anastasiego w męskiej reprezentacji Polski i szkoleniowiec Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla w tym tygodniu objął PGE Skrę Bełchatów, która ma słaby sezon i niewielkie szanse na awans do play off. Włoch spróbuje wykonać to zadanie. Bełchatowianie zagrają w Suwałkach. Miejscowy Ślepsk Malow zachował również szanse na zakwalifikowanie się do czołowej ósemki. Zanosi się na wielką walkę.

Od piątku do poniedziałku rozegranych zostanie sześć spotkań. Dwa kolejne w tym mecz liderów Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębskiego Węgla odbędą się w terminie późniejszym.

Wszystkie mecze PlusLigi można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu.

Program 23. kolejki PlusLigi
Piątek
BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (19:25, 10:25, 25:22, 25:23, 10:15). MVP Patryk Łaba

Sobota
Projekt Warszawa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 14:45
PSG Stal Nysa – LUK Lublin 17:30

Niedziela
Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 14:45
Barkom Każany Lwów – Cerrad Enea Czarni Radom 17:30

Poniedziałek
Cuprum Lubin – GKS Katowice 20:30

24 lutego
Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn

22 marca
Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel

Tabela: https://www.plusliga.pl/table.html

  • 7
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0