SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. CEV, 31 stycznia 2023

Europejskie puchary: Developres i Budowlani z ważnymi zwycięstwami

We wtorek rozpoczęła się przedostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów Kobiet. Jako pierwszy z polskich klubów do akcji przystąpił Developres Rzeszów. Wiceliderki TAURON Ligi zdeklasowały zespół Volley Mulhouse Alsace i wygrywając 3:0 (25:17, 25:19, 25:11), umocniły się na drugim miejscu w grupie A, które gwarantuje im udział w barażach. Z kolei Joanna Wołosz i jej koleżanki z Imoco zapewniły sobie bezpośredni awans do ćwierćfinałów. W barażach o miejsca w ćwierćfinale Pucharze CEV Budowlane Łódź pokonały 3:0 (25:20, 25:18, 25:18) VDK Gent Dames i są o krok od awansu.

Podopieczne Stephana Antigi od początku spotkania w Miluzie narzuciły swoje warunki gospodyniom. Świetnie spisywały się nasze środkowe Magdalena Jurczyk i Weronika Centka, obie w partii otwarcia były wśród najlepiej punktujących zawodniczek, odnotowując na swoim koncie po 4 punkty. Centka jeszcze lepiej spisała się w kolejnym secie, dodając do swojego dorobku 5 punktów, w tym trzy z bloku, kończąc mecz jako trzecia najlepiej punktująca zawodniczka swojego zespołu z 10 punktami. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowała się nasza rozgrywająca Katarzyna Wenerska, która w ataku starała się angażować wszystkie swoje koleżanki, drużyna z Rzeszowa odnotowała 47% w ataku.

W ostatnim spotkaniu grupy A, które odbędzie się 8 lutego Developres zmierzy się z A. Carraro Imoco Conegliano. Oba zespoły pewną są już gry w kolejnych fazach turnieju - zespół z Rzeszowa zagra w barażach, a drużyna Joanny Wołosz zapewniła sobie bezpośredni awans do ćwierćfinałów, wygrywając z Vasas Obuda Budapest. Trener Daniele Santarelli eksperymentował składem, Joanna Wołosz weszła na boisko dopiero w drugim secie, zdobywając w tym meczu 4 punkty - dwa blokiem, jeden zagrywką i jeden z ataku. Ostatecznie klubowe mistrzynie świata wygrały na wyjeździe 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:18).

Również zespół Magdaleny Stysiak odniósł ważne zwycięstwo nad SC "Prometey" DNIPRO 3:1 (25:19, 25:18, 24:26, 25:14). Polka na boisku pojawiła się tylko w trakcie trzeciej partii, zdobywając cztery punkty.

Wszystkie wyniki spotkań Ligi Mistrzów oraz tabele dostępne na stronie CEV.

W barażach o miejsce w ćwierćfinale Pucharu CEV, Budowlani Łódź VDK Gent Dames. Polski zespół szybko rozprawił się ze swoimi przeciwniczkami z Belgii. W łódzkim zespole błyszczała Monika Fedusio, która z dorobkiem 12 punktów była najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania. Nasza przyjmująca miała 44% w przyjęciu i 47% w ataku - w tym elemencie zdobyła 9 punktów, kolejne trzy blokiem. Rewanżowe spotkanie w Łodzi będzie rozegrane 7 lutego.

  • 6
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0