SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, foto Justyna Matjas, 3 czerwca 2022

VIII Ogólnopolski Turniej Talentów zagości w Łuczniczce

Bydgoska Łuczniczka była świadkiem wielu siatkarskich wydarzeń z FIVB Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Rozgrywano inne ważne spotkania m.in. Ligi Światowej. Kibice mogli zobaczyć mecze naszych obu reprezentacji.

– Jak przypominam sobie na trybunach hali panowała cudowna, sportowa atmosfera. Miejscowi kibice są wyrobieni i doskonale znają się na siatkówce. Zresztą przez wiele lat Bydgoszcz miała swoich reprezentantów zarówno w ekstraklasie kobiecej jak i męskiej. Miejscowe kluby z Pałacem na czele znane są z doskonałej pracy z młodzieżą. Dlatego zawsze z radością i wzruszeniem odwiedzam miasto nad Brdą. Tym razem ten piękny obiekt we władanie wezmą najmłodsi powiedział Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały.

Będzie to powrót Waldemara Wspaniałego do Łuczniczki. Tutaj prowadził męską reprezentację Polski czy miejscowych siatkarzy w PlusLidze. Od 5 do 7 czerwca w Bydgoszczy rozegrany zostanie VIII Ogolnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Weźmie w nim udział około 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Na boiskach w Bydgoszczy zobaczymy m.in. kadrowiczki U14 (trener Maciej Dobrowolski) oraz U15 (Karzysztof Janczak). Pierwsze z nich zostaną podzielone na dwa zespoły i wezmą udział w rywalizacji, drugie zobaczymy w składach poszczególnych drużyn.

Część sportowa VIII Ogolnopolskiego Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego rozpocznie się wieczorem w niedzielę. W poniedziałek gra będzie kontynuowana od godzin rannych do 17:00. Natomiast tego dnia o 19:00 rozpocznie się w Filharmonii Bydgoskiej Gala "Gawełków". Zakończenie turnieju zaplanowano we wtorek w godzinach południowych.  • 10
  • 2
  • 10
  • 0
  • 0