SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. http://www.smspzps.pl, 6 maja 2022

Rozpoczęły się Regionalne Turnieje Nadziei Olimpijskich

W Miliczu, Pile, Rzeszowie/Kielnarowej oraz Warszawie rozpoczęły się Regionalne Turnieje Nadziei Olimpijskich, które zakończą się w niedzielę. Jest to kolejny wielki projekt szkoleniowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Na podstawie zaprezentowanej formy i umiejętności w RTNO wyłonione zostaną 14-osobowe reprezentacje czterech regionów dziewcząt i chłopców - Południa, Północy, Wschodu i Zachodu. Zagrają one na przełomie maja i czerwca w Turniejach Nadziei Olimpijskich w Szczyrku i Spale, gdzie mieszczą się Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W RTNO zobaczymy zawodniczki oraz zawodnicy, które od przyszłego roku szkolnego, będą uczyć się w klasach ósmych szkół podstawowych i przeszli już szkolenie w kadrach wojewódzkich. Celem turniejów jest przeprowadzenie selekcji do szkół mistrzostwa sportowego dziewcząt (Szczyrk) i chłopców (Spała). W czasie Regionalnych Turniejów Nadziei Olimpijskich odbędą się testy sprawnościowe, treningi i gry.

– Jest to już kolejna edycja Regionalnych Turniejów Nadziei Olimpijskich, będąca etapem selekcji najzdolniejszej i perspektywicznej młodzieży do naszych szkół mistrzostwa sportowego. Zawodniczki i zawodnicy przejdą różnego rodzaju testy sprawnościowe. Trenerzy i regionalni koordynatorzy ocenią umiejętności techniczno-taktyczne młodzieży, będą obserować zachowania na boisku i poza nim – powiedział Zdzisław Gogol, który obserwuje RTNO w Pile.

Podział na regiony:

Wschód: Lubelskie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
Północ: Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie
Południe: Łódzkie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie
Zachód: Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie

Patronem wydarzenia jest PKN ORLEN.

  • 18
  • 2
  • 10
  • 0
  • 1