SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Piotr Sumara, 27 kwietnia 2022

I liga siatkarek: czy będą trzecie mecze półfinałów play off?

W sobotę rozegrane zostaną drugie mecze play off półfinałów I ligi siatkarek. Po pierwszych, które odbyły się 23 kwietnia,  Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów prowadzi z KS Sorella Częstochowianka, a ITA TOOLS Stal Mielec z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki. Gra się do dwóch zwycięstw.

Tarnowianki i mielczanki zajęły dwie pierwsze lokaty w sezonie zasadniczym I ligi. One też zaliczane są do faworytek rywalizacji. Ewentualne wygrane w sobotę zespołów z Częstochowy i Nowego Dworu Mazowieckiego będzie można uznać za niespodzianki. Jednak szkoleniowcy Roleskiego Grupy Azotów PWSZ i ITA TOOLS Stali przestrzegają przed nadmiernym optymizmem.

- Mój zespół bardzo dobrze zagrał w pierwszym spotkaniu. W Częstochowie zrealizował wszystkie założenia taktyczne. Wygraliśmy zasłużenie. Jednak drugie spotkanie będzie na pewno trudne. Na takie zresztą nastawiamy się. Częstochowa w tym sezonie wielokrotnie pokazała, że jest wymagającym rywalem. Trzeba być od początku do końca skoncentrowanym - powiedział trener siatkarek z Tarnowa, Marcin Wojtowicz.

Czy w Tarnowie myślą już o finale I ligi? - Tak daleko w przyszłość jeszcze nie wybiegamy, ale oczywiście zerkamy w stronę drugiego półfinału. Chcemy wiedzieć co tam się dzieje. Na razie spokojnie trenujemy, tak żeby dobrze zagrać w sobotę - podkreślił trener Wojtowicz.

ITA TOOLS Stal Mielec wygrała pierwszy mecz w Nowym Dworze Mazowieckim, ale przegrała pierwszego seta i w drugim rywalki prowadzili 17:13. - W sezonie naszej drużynie nie szło za dobrze w spotkaniach z LOS-em. Dlatego na początku pierwszego półfinałowego meczu pojawiła się bojaźń i stres. Jednak zawodniczki szybko przełamały negatywne emocje i później już nie było problemu - powiedział trener mielczanek, Mirosław Zawieracz.

Gdyby jednak gospodynie sobotnich meczów przegrały, to trzecie, decydujące spotkania zaplanowano na niedzielę.

Wyniki i program półfinałów play off I ligi kobie (gra się do dwóch zwycięstw):

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów  0:3 (17:25, 21:25, 21:25)
sobota
18:00 Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - KS Sorella Częstochowianka Częstochowa     
Ewentualny trzeci mecz niedziela 18:00      

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - ITA TOOLS Stal Mielec  1:3 (25:22, 23:25, 15:25, 21:25)  
sobota
17:00  ITA TOOLS Stal Mielec - LOS Nowy Dwór Mazowiecki
Ewentualny trzeci mecz niedziela 17:00

  • 3
  • 1
  • 3
  • 0
  • 0