SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. tauronliga.pl, Piotr Sumara, 18 stycznia 2022

Reprezentantka tygodnia: Aleksandra Gryka

Siedem punktowych bloków, najwięcej wykonanych zagrywek i 61-procentowa skuteczność w ataku. To dorobek Aleksandry Gryki - Reprezentantki Tygodnia - w 15. kolejce Tauron Ligi.

1. Aleksandra Gryka (IŁ Capital Legionovia Legionowo) - Reprezentantka Tygodnia

Gryka to przedstawicielka nowej fali w polskiej siatkówce. 22-latka wróciła do Polski po pobycie w USA i spisuje się coraz lepiej. W spotkaniu Legionovii z Grot Budowlanymi Łódź (3:2) grala znakomicie. Po jej serwach drużyna najczęściej punktowała, siedem punktów zdobyła blokiem i 11 w ataku. Kapitalnie współpracowała z rozgrywająca Alicją Grabką, kończąc akcje widowiskowymi zbiciami. Na pozycji środkowych nie mieliśmy ostatnio nadmiaru bogactwa, dlatego postępy, jakie robi młoda zawodniczka, muszą cieszyć nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

2-3. Katarzyna Wenerska (Developres Bella Dolina Rzeszów) i Joanna Wołosz (Impoco Volley Conegliano)

Obie reprezentacyjne rozgrywające poprowadziły swoje zespoły do kolejnych zwycięstw ligowych. Developres pokonał Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, a Wenerska została wybrana na najlepszą zawodniczkę meczu. 12. ligowe zwycięstwo odniosło Imoco Voley, którego kapitanem jest Wołosz. Przeciwnik nie był jednak trudny, bo Roma Volley Club to przedostatni zespół w Serie A.

4-6. Olivia Różański (IŁ Capital Legionovia), Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon), Agnieszka Kąkolewska (Grupa Azoty Chemik Police)

Różański była najskuteczniejszą zawodniczką meczu Legionovii z Grot Budowlanymi i - co ważne - dobrze przyjmowała zagrywki, co nie jest jej mocną stroną. Alagierska i Kakolewska to kolejne środkowe, które wyróżniły się w 15. kolejce. Ta druga była obok Jovany Brakocević-Canzian najskuteczniejszą zawodniczką Chemika (17 punktów), zaś Alagierska miała sześć punktowych bloków. 

Polską Siatkówkę wspierają

 

  • 2
  • 1
  • 10
  • 0
  • 0