SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 18 września 2021

MP Młodziczek - Warszawa 2021: dzień 3

SMS Solna Wieliczka i MUKS Joker Świecie zagrają w finale mistrzostw Polski młodziczek. O brązowy medal powalczą Energa MKS Kalisz oraz MKS Dwójka Zawiercie. Patronem czempionatu, który rozgrywany jest w warszawskich Włochach, jest PKN ORLEN.

W sobotę odbyły się półfinały, w których zagrały MKS Dwójka Zawiercie z SMS Solna Wieliczka oraz Energa MKS Kalisz z MUKS Joker Swiecie. Odbyły się też spotkania o piąte i siódme miejsce.

o 7. miejsce
UKS Szamotulanin Szamotuły - Łaskovia Łask 2:0 (25:22, 25:19). MVP Martyna Piasecka

UKS Szamotulanin przegrał wszystkie mecze w fazie grupowej i na koniec rywalizacji odniósł zwycięstwo w grze o siódme miejsce. Martyna Piasecka zdobyła osiem punktów z czego połowa to były asy serwisowe.

o 5. miejsce
Enea Energetyk Poznań - MKS Dąbrowa Górnicza 2:0 (25:18, 25:23). MVP Alicja Kasperczak.

Po pewnym zwycięstwie w pierwszym secie wydawało się, że poznaniankispokojnie zmierzają po końcowe zwycięstwo (15:11). Jednak rywalki nie poddawały się. Nie tylko odrobiły straty, ale w końcówce wyszły na prowadzenie 21:22. Teraz trzy kolejne punkty zdobyły siatkarki Enei Energetyka i skończyły drugą piłkę meczową. Alicja Kasperczak zdobyła 15 pkt.

I półfinał
MKS Dwójka Zawiercie - SMS Solna Wieliczka 0:2 (23:25,, 15:25). MVP Aleksandra Bielicka


Pierwszy półfinał nie dostarczył spodziewany emocji. W pierwszym secie walka toczyła się do końca, ale drugi przebiegał już pod dyktando zawodniczek z Wieliczki, które zaserwowały trzynaście asów i miały pięć bloków.

II półfinał
Energa MKS Kalisz - MUKS Joker Świecie 0:2 (17:25, 17:25). MVP Aleksandra Drażdżewska

Były to bardzo szybkie dwa sety. MUKS Joker po łatwej wygranej w pierwszym w drugim dalej dyktował warunki gry. Objął prowadzenie 5:2 i szybko powiększył przewagę do 13:6. Aleksandra Drażdżewska i Julia Osiewicz zdobyły dla zwycięskiego zespołu po 10 punktów.

Oficjalna strona turnieju i transmisje spotkań:
https://mlodziczkimmp.volleystation.com/
  • 6
  • 1
  • 11
  • 1
  • 0