SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Piotr Sumara, 28 maja 2021

W Szczyrku rozpoczął się TNO dziewcząt

Na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku rozpoczął się Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych - kolejna wielka akcja szkoleniowa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Sponsorem turnieju, podobnie jak w latach poprzednich, jest firma PKN ORLEN.

Przyjechały 14-osobowe reprezentacje czterech regionów wyłonione po Regionalnych Turniejach Nadziei Olimpijskich. Ekipy są w Szczyrku od wczoraj. Bogaty program szkoleniowy realizowany był dzisiaj od godzin porannych. Po odprawie technicznej poprowadzonej przez koordynatora Siatkarskich Ośrodków Szkolenych Marka Kwiecińskiego odbyły się m.in. testy szybkościowe, sprawnościowe, pomiar wzrostu. Mieliśmy też dwie sesje treningowe powiedział Andrzej Peć, trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku.

Andrzej Peć, podobnie jak inni szkoleniowcy PZPS, uważnie przygląda się zajęciom młodych siatkarek, z których wybrane zostaną uczennice I klasy LO SMS w Szczyrku. - Zanotowałem siedem nazwisk zawodniczek, których zasięg w ataku wynosił ponad trzy metry. Widziałem zawodniczki o dobrych warunkach fizycznych o wzroście około 190 cm informuje o swoich obserwacjach Andrzej Peć.

Drużynę Północy prowadzi Maciej Kromrych. W gronie jego podopiecznych przeważają siatkarki z Wielkopolski. – Zawodniczki, które oglądamy w Szczyrku grały już ze sobą lub przeciwko sobie na różnych szczeblach rozgrywek, ale po raz pierwszy tworzą tutaj jedną ekipę. Trudno w takiej sytuacji wymagać od nich nadzwyczajnego zgrania, ale na pewno moje podopieczne, jak i ich rywalki, będą grały o zwycięstwo. Ważne, żeby gra w siatkówkę sprawiała im radość. To m.in. im tłumaczę. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy powiedział.

Na obiektach OPO COS w Szczyrku nie mogło zabraknąć Adama Nowika, koordynatora Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i menadżera reprezentacji U16 dziewcząt, która w lipcu zagra w mistrzostwach Europy. – TNO dają duże możliwości obserwacji najzdolniejszej siatkarskiej młodzieży. Tutaj będziemy mieli ostatnie sito przed naborem do szkoły w Szczyrku. Warto podkreślić, że zawodniczki już wcześniej były obserwowane m.in. na kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej – powiedział Adam Nowik.

Podział na regiony
:
Wschód: Lubelskie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
Północ: Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie
Południe: Łódzkie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie
Zachód: Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie

  • 5
  • 2
  • 17
  • 0
  • 0