SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Magdalena Kocik/KS Metro Warszawa, foto: KS Metro Warszawa, 10 maja 2019

Młodziczki KS Metro gotowe na finałowe emocje

Grali już juniorzy, grały już kadetki, teraz kolej przyszła na drużynę młodziczek KS Metro Warszawa. Podopieczne Dariusza Kopaniaka od piątku do niedzieli, od 10 do 12 maja 2019 roku,  zagrają na finałowym turnieju o mistrzostwo Polski. Młodziczki KS Metro w fazie grupowej MP zmierzą się, w grupie B, z drużynami UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, SMS Solna Wieliczka oraz MKS Dwójka Zawiercie.

– Jesteśmy już w Giżycku. Mieliśmy zapoznawczy godzinny trening w hali meczowej. Atmosfera jest dobra, wszystkie zawodniczki są zdrowe i czuć powoli dreszczyk emocji przed piątkowymi meczami. W tym sezonie nie mieliśmy okazji rywalizować z zespołami z naszej grupy eliminacyjnej, więc nie wiemy co nas czeka i dlatego musimy się skupić głównie na dobrej swojej grze, a w trakcie rywalizacji reagować na wydarzenia na boisku. To są finały mistrzostw Polski i osiem dobrych zespołów, więc prognozowanie wyników jest w tej chwili bardzo trudne. Po cichu marzy nam się na pewno medal, ale podobne marzenia mają zapewne wszystkie zespoły. Jutro będziemy wiedzieć więcej – mówił po wczorajszym treningu trener metrowskich młodziczek, Dariusz Kopaniak.

W ubiegłym roku, młodziczki KS Metro Warszawa, po raz pierwszy w historii zaprezentowały się wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Podczas mistrzostw Polski w 2018 roku zajęły ostatecznie bardzo dobre 4. miejsce. I choć w ubiegłoroczny wynik, był świetnym w ich wykonaniu, to zdecydowanie podsycił apetyty na medal. W 2018 roku, na finałowym turnieju, mogliśmy oglądać aż trzy drużyny z Warszawy – LTS Legionovia Legionowo (mistrz Polski 2018), UKS Atena Warszawa (brązowy medalista mistrzostw Polski 2018) oraz KS Metro Warszawa. W tym roku Warszawę reprezentować będą tylko młodziczki z Ursynowa.

Przed nami finały mistrzostw Polski młodziczek – to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Przygotowywałyśmy się do tego Turnieju przez długi czas. Wszystkie zespoły są bardzo dobre i wiemy, że nie będzie łatwo, ale damy z siebie wszystko. Uważam, że najcięższym meczem będzie nasze pierwsze spotkanie ze Szczecinem. Musimy podejść do całego Turnieju mocno skoncentrowani. Obiecujemy walkę od pierwszej do ostatniej piłki każdego ze spotkań. Mamy zamiar pokazać, że jesteśmy waleczna drużyną. A Wy trzymajcie kciuki! – dodaje Wiktoria Zagumny, kapitan drużyny młodziczek KS Metro Warszawa.

Wszystkie mecze podczas finałowego Turnieju o Mistrzostwo Polski młodziczek, będą rozgrywane w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym OPO Giżycko przy Moniuszki 22 w Giżycku.

Harmonogram spotkań finałów mistrzostw Polski młodziczek 2019:

10 maja (piątek):
9:30 GRUPA A – #Volley Wrocław – WTS Włocławek
11:00 GRUPA A – Gedania Gdańsk – UKS Lider Konstantynów Łódzki
12:30 GRUPA B – UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin – KS Metro Warszawa
14:00 GRUPA B – SMS Solna Wieliczka – MKS Dwójka Zawiercie
15:30 GRUPA A – WTS Włocławek – UKS Lider Konstantynów Łódzki
17:00 GRUPA A – #Volley Wrocław – Gedania Gdańsk
18:30 GRUPA B – KS Metro Warszawa – MKS Dwójka Zawiercie
20:00 GRUPA B –  UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin – SMS Solna Wieliczka

11 maja (sobota):
9:30 GRUPA A – Gedania Gdańsk – WTS Włocławek
11:00 GRUPA A  – UKS Lider Konstantynów Łódzki – #Volley Wrocław
12:30 GRUPA B – SMS Solna Wieliczka – KS Metro Warszawa
14:00 GRUPA B – MKS Dwójka Zawiercie – UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin
15:30 mecz o miejsca 7-8
17:00 mecz o miejsca 5-6
18:30 I mecz półfinałowy
20:00 II mecz półfinałowy

12 maja (niedziela):
10:00 mecz o 3.miejsce
11:30 finał mistrzostw Polski młodziczek

  • 5
  • 0
  • 54
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52