SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Lidia Jarzembska, 25 maja 2018

Pierwszy dzień MP młodziczek Wieliczka 2018 - wypowiedzi

Zakończył się pierwszy dzień mistrzostw Polski młodziczek w Wieliczce. W znakomitej sytuacji są dwa kluby ze stolicy: METRO Warszawa i Atena Warszawa, a także MKS Dąbrowa Górnicza.

Pierwszy dzień zmagań w Solnym Mieście był niezwykle emocjonujący. Dwie ekipy z grupy B: Atena Warszawa i MKS Dąbrowa Górnicza są pewne miejsc w półfinale, bowiem w piątek wygrały oba swoje starcia. Drugiego dnia turnieju zmierzą się ze sobą, a stawką spotkania będzie pierwsze miejsce w grupie. Z kolei Energetyk Poznań i Szóstka Mielec, zagrają o prawo gry o miejsca 5-6.  

W grupie A sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Pewne awansu do strefy medalowej jest METRO Warszawa – największa niespodzianka finałów czempionatu – które w wygrało oba spotkania, a w piątek zmierzy się z teoretycznie najsłabszym UKS Barnim Goleniów. Najwięcej emocji dostarczy za to kibicom potyczka LTS Legionovii Legionowo i Impelu Wrocław, bowiem zwycięzca bierze wszystko i melduje się w półfinale mistrzostw kraju.

Po meczach powiedziały:  

Hanna Tylska (LTS Legionovia Legionowo), MVP meczu z UKS Barnim Goleniów: Od początku spodziewałyśmy się ciężkich spotkań, bo jest to już najlepsza ósemka w Polsce. Pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli, dlatego w kolejnym spotkaniu chciałyśmy udowodnić, że nie powiedziałyśmy jeszcze ostatniego słowa. Bardzo cieszymy się z tego, że pokazałyśmy, iż potrafimy walczyć i wygrywać. W drugim dniu turnieju koniecznie musimy wyeliminować stres, bo on bardzo przeszkadzał nam w dobrej grze. Myślę, że jeśli zaprezentujemy odważną siatkówkę, taką jakiej uczyli nas w klubie, to nie będziemy mieć problemów.

Zuzanna Michalska (METRO Warszawa), MVP meczu z Impelem Wrocław: Cieszymy się z tych zwycięstw, ale wiemy, że kilka spraw możemy sobie zarzucić, bo nasze mecze nie wyglądały tak jakbyśmy tego chciały. Niemniej jesteśmy zadowolone, że w pierwszym dniu udało nam się, aż tyle wywalczyć, dzięki czemu do kolejnych zmagań możemy przystąpić ze sporą zaliczką. Myślę, że te dwie wygrane jeszcze bardziej nas zmobilizują i pomogą nam lepiej skoncentrować się na celu. Na nasze kolejne mecze musimy koniecznie poprawić jakość przyjęcia i zniwelować ilość własnych błędów.

Anna Wochal (MKS Dąbrowa Górnicza), MVP meczów z Energetykiem Poznań i Szóstką Mielec: Uważam, że w pierwszym meczu nie zagrałam tak dobrze jak teraz. Bardzo cieszę się z tych indywidualnych nagród, ale jednocześnie mam nadzieję, że z Wieliczki przywieziemy nie tylko statuetki, ale też złote medale. Myślę, że po pierwszym dniu nie możemy sobie wiele zarzucić, bo zagrałyśmy naprawdę dobrze. Gdybym miała się do czegoś przyczepić to popełniłyśmy trochę zbyt wiele własnych błędów, ale poza tym było bardzo fajnie. Jutro musimy się zresetować i od nowa wejść w spotkania, od początku unikając własnych pomyłek.

Martyna Terlikowska (Atena Warszawa), MVP meczu z Energetykiem Poznań: Jestem bardzo szczęśliwa, bo pierwszy raz jestem z moją drużyną na turnieju i jeszcze nie miałam okazji grać w tak dużej imprezie. Myślę, że nie mamy wiele do poprawy w swojej grze i jeśli utrzymamy poziom z pierwszego dnia, to będzie naprawdę dobrze!

Jutro drugi dzień zmagań w Wieliczce. Transmisję ze spotkań można znaleźć na stronie sportkrak.tv

Harmonogram drugiego dnia MP młodziczek –Wieliczka 2018:

GRUPA A:

10:00 – KS METRO Warszawa – UKS Barnim Goleniów

11:30 – LTS Legionovia Legionowo – Impel Wrocław

GRUPA B:

13:00 – ENEA Energetyk Poznań – Szóstka Mielec

14:30 – MKS Dąbrowa Górnicza – UKS Atena Warszawa

MECZE O MIEJSCA 5-8:

16:00 – mecz o 7. miejsce: czwarta drużyna grupy A i czwarta drużyna grupy B

17:30 – mecz o 5. miejsce: trzecia drużyna grupa A i trzecia drużyna grupy B

PÓŁFINAŁY:

19:00 – pierwsze miejsce grupy A i drugie miejsce grupy B

20:30 – pierwsze miejsce grupy B i drugi miejsce grupy A

  • 2
  • 1
  • 44
  • 0
  • 0