SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

17 maja 2022

XXVIII OOM w Sportach Halowych Podlaskie 2022. W Białymstoku siatkówka dziewcząt

W niedzielę w Suwałkach reprezentacja woj. pomorskiego, prowadzona przez trenerów Mariusza Śwista i Jarosława Pruskiego, wygrała turniej chłopców XXVIII Ogołnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Podlaskie 2022. W finale zwyciężyła ekipę Łódzkiego. Teraz kolej na dziewczęta, których rywalizacja odbędzie się od 18 do 20 maja w Białymstoku.

- Byłem świadkiem rywalizacji na wielu turniejach OOM, ale tak dobrego poziomu jaki zobaczyłem w Suwałach nie pamiętam. Była bardzo dobra organizacja. Gospodarzom trzeba podziękować za starania i gościnność. Młodzi zawodnicy grali w Arenie Suwałki. Nie było łatwo wygrać. Do dużego wysiłku zmusili nas finałowi rywale. Trudną przeprawę mieliśmy z Podlaskim w półfinale i Małopolskim w grupie. Zawodnicy bardzo cieszyli się z odniesionego sukcesu. Były to ich pierwsze złote medale na arenie ogólnopolskiej - powiedział drugi trener reprezentacji Pomorza, Jarosław Pruski. Mamy przekonanie, że również turniej dziewcząt dostarczy wielu sportowych emocji oraz gier na wysokim poziomie.

W grupach rywalizacja odbędzie się systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinału. Zagrają siatkarki i siatkarze urodzeni w 2008 roku oraz młodsi. Przypomnijmy, że znicz olimpijski zapłonął 8 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie odbyła się ceremonia otwarcia. Znicz zapalił mistrz igrzysk w Tokio w rzucie młotem Wojciech Nowicki. Olimpijskie rozgrywki we wszystkich, dwunastu dyscyplinach sportu   zakończą się 27 maja. Organizatorem OOM jest Podlaska Federacja Sportu, a Partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Podlaski Okręgowy Związek Piłki Siatkowej.

W Białymstoku nie zagra ostatecznie reprezentacja województwa świętokrzyskiego, która miała rywalizować w grupie B.

Podział na grupy - dziewczęta
A: Mazowieckie, Lubuskie, Zachodniopomorskie, Opolskie
B: Śląskie, Łódzkie, Lubelskie
C: Kujawsko-Pomorskie, Małopolskie, Podlaskie, Podkarpackie
D: Wielkopolskie, Dolnośląskie, Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie

 

  • 14
  • 2
  • 9
  • 0
  • 0