SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP fot. MOS WOLA Warszawa/joker-swiecie.pl, 23 grudnia 2021

Młodziczki Jokera i młodzicy UMKS MOS Wola napisali historię

Zespoły MUKS Jokera Świecie (młodziczki) oraz UMKS MOS-u Wola Warszawa (młodzicy) zapisały się w 2021 roku w historii, jeżeli nie całej polskiej siatkówki, to na pewno jej części młodzieżowej. Po raz pierwszy w czempionacie krajowym zdobyły złote medale.

W finałowym meczu MP młodziczek MUKS Joker pokonał w podwarszawskich Włochach SMS Solna Wieliczka 2:0 (25:13, 25:23). MVP spotkania wybrano Julię Figurę. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki otrzymała m.in. za show, kiedy to w pierwszym secie od stanu 11:9 zaserwowała sześć asów. Los tej partii był więc praktycznie rozstrzygnięty. W drugim secie świecianki cały czas prowadziły, ale SMS Solna dogonił na 22:22. Końcówka należała do podopiecznych trenerki Agnieszki Szewczyk, a w tym gronie znajdowała się m.in. jej córka Wiktoria.

Sukces młodych siatkarek odbił się głośnym echem w Świeciu. Złoty medal dał dużo radości nie tylko miejscowemu środowisku siatkarskiemu. Mistrzostwo Polski Jokera doceniono również w innych klubach. Trenerka otrzymała propozycję pracy z Pałacu Bydgoszcz, klubu wysoko notowanego w hierarchii siatkówki młodzieżowej w Polsce. Do stolicy regionu przeszły również cztery zawodniczki z mistrzowskiej drużyny. Piąta będzie kontynuowała przygodę w LTS Legionovii Legionowo, miejscu również odnoszącym sukcesy siatkarskie.

Młodzicy o medale MP walczyli w Będzinie. W finale UMKS MOS Wola Warszawa pokonał SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:0 (25:18, 25:22). MVP Gabriel Cieślik.

Sekcja UMKS MOS Wola Warszawa istnieje od 1965 roku i zdobyła wiele medali mistrzostw Polski. Tutaj siatkarskie szlify zdobywali m.in. Fabian Drzyzga i Damian Wojtaszek. Ale nigdy stołeczny zespół nie miał złotego w kategorii młodzików w krajowym czempionacie. Trenerami drużyny, która osiągnęła historyczny wynik, byli Damian Włoch i Konrad Cop.

Aleksander Nowik, jeden z mistrzów Polski, zanotował już kolejny sukces. Z reprezentacją Polski sięgnął po złoty medal czempionatu Europy Wschodniej (EEVZA). Nasza ekipa zakwalifikowała się do ME w tej kategorii wiekowej.

- Chłopaki kontynuują swoją przygodę z siatkówką – mówi Konrad Cop. – Część zawodników jest u mnie w pierwszym zespole kadetów, inni są u Damiana Włocha. Z najlepszych zawodników z tych dwóch grup stworzymy reprezentację klubu na mistrzostwa Mazowsza, w których konkurencja jest zawsze silna. Jest z kim walczyć.

Warto przypomnieć, że młodzicy UMKS MOS Wola Warszawa przegrali pierwszy mecz w mistrzostwach Polski. Następnie zwyciężali kolejnych rywali i zdobyli złote medale. - Chyba lubimy grać pod presją – powiedział Damian Włoch, szkoleniowiec siatkarzy ze stołecznej Woli.

A już niebawem będziemy mieli kolejne emocje związane z rozgrywkami młodzieżowymi. Młodzicy z Mazowsza o czempionat regionalny czyli pierwszy szczebel MP zagrają w lutym.

  • 9
  • 2
  • 7
  • 1
  • 0