SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Piotr Sumara, 24 maja 2021

Turnieje Nadziei Olimpijskich w Szczyrku i Spale

Najpierw w Szczyrku od piątku do niedzieli swoje umiejętności zaprezentują siatkarki, a następnie od poniedziałku do środy w Spale zobaczymy młodych siatkarzy w Turnieju Nadziei Olimpijskich, wielkiej akcji szkoleniowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Obie grupy skorzystają z gościnności obiektów miejscowych Ośrodków Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu. Sponsorem turniejów, podobnie jak w latach poprzednich, jest firma PKN ORLEN.

Formuła Turniejów Nadziei Olimpijskich została zmieniona w 2019 roku. Poprzednio w jednych centralnych zawodach grały reprezentacje szesnastu województw. Tym razem w akcji zobaczymy reprezentacje - Południa, Północy, Wschodu i Zachodu, wyłonione w turniejach regionalnych.

- Turnieje Nadziei Olimpijskich są bardzo potrzebne polskiej siatkówce. Trenerzy kadr młodzieżowych mogą w jednym miejscu obejrzeć w grze i na testach najlepsze siatkarki i najlepszych siatkarzy z danego rocznika ze wszystkich regionów - podkreślają trenerzy klubowi oraz koordynatorzy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jak m.in. Adam Nowik, który jest również menadżerem kadry U16 dziewcząt i w lipcu czeka ją udział w mistrzostwach Europy. Tym razem zobaczymy w akcji zawodniczki i zawodnicy z rocznika 2006 i młodszych.

Podstawowym celem Turniejów Nadziei Olimpijskich jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży pod kątem szkolenia centralnego oraz naboru do Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS.

- Turnieje Nadziei Olimpijskich to zawody, których głównym celem jest wybór najlepszych, którzy mają trafić do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dotyczy to zarówno dziewcząt jak i chłopców. Mamy świadomość tego, że każdy chce wygrać ten turniej. Chcę jednak podkreślić, że główną ideą jest wybór najlepszych młodych siatkarek i siatkarzy, które staną przed szansą nauki w SMS-ach w Szczyrku oraz Spale – powiedział Waldemar Wspaniały, Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W 2019 roku dziewczęta zagrały w TNO w Szczyrku, a chłopcy w Spale. Przed rokiem Turnieje Nadziei Olimpijskich nie odbyły się ze względu na pandemię koronawirusa.

Podział na regiony:
Wschód: Lubelskie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
Północ: Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie
Południe: Łódzkie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie
Zachód: Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie

.

  • 6
  • 4
  • 23
  • 0
  • 0