SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 9 czerwca 2019

TNO: Zachód - Wschód 3:0

Zachód pokonał w Spale Wschód 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) w pierwszym meczu Turnieju Nadziei Olimpijskich chłopców z rocznika 2004. W drugim dzisiejszym spotkaniu zmierzą się reprezentacja Północy i Południa. Sponsorem turnieju jest firma PKN ORLEN.

Zachód: Oskar Pieknik (4 pkt), Jakub Kaliszuk (3), Adam Szewiński (3), Wojciech Czupryna (2), Michał Kowalski (10), Jakub Jeziorski (L) - Kacper Rugała (15), Piotr Lech (8), Dominik Rakowski (1), Olaf Łukasik, Szymon Hasiak, Kamil Strzymszok.

Wschód: Jan Lizińczyk (2), Jakub Linkiewicz (11), Szymon Koniuszewski (2), Tymon Tomaszewski (5), Mikołaj Przygodzki, Marcin Ciok (2), Oliwier Gościański (L) - Oliwier Tłoczkowski, Beniamin Olechnowicz (3), Marcel Orzechowski, Adam Michalczuk (3), Adam Ostrowski (3), Maciej Sitarski (2),

Pod koniec maja w Nowym Dworze Mazowieckim (Region Wschód), Policach (Północ), Rzeszowie (Południe) i Twardogórze (Zachód) rozegrane zostały  Regionalne Turnieje Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców. Stanowiły one element naboru uzdolnionej młodzieży do Niepublicznych Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i Szczyrku w kontekście szkolenia przyszłych reprezentantek i reprezentantów Polski w kategorii seniora. Celem turniejów RTNO był wybór kandydatek i kandydatów do Reprezentacji Regionalnych Kadr Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców.

Podział na regiony:
Wschód: Lubelskie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
Północ: Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie
Południe: Łódzkie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie
Zachód: Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie

Po zakończeniu RTNO wybrano reprezentacje regionów, które zagrają w Ogólnopolskich Turniejach Kadr Nadziei Olimpijskich - od 9 do 11 czerwca w Spale (chłopcy) oraz od 12 do 14 czerwca w Szczyrku (dziewczęta).

Ekipa Zachodu odniosła pewne zwycięstwo. Wschód tylko momentami nawiązał wyrównaną walkę. Tak było m.in. w trzecim secie, gdy prowadził 13:10. Jednak kolejnych sześć akcji należało do rywali. W końcówce zespół Wschodu był w stanie jeszcze wyrównać z 20:16 na po 20, ale końcówka należała do podopiecznych trenera Wojciecha Kasperskiego.

- Przed tym turniejem mieliśmy trzy wspólne treningi - mówił po meczu Wojciech Kasperski. - Każdy z moich graczy wywiązał się ze swoich zadań. Kluczowym elementem była zagrywka, która ustawiała nam grę. Można też pochwalić zawodników za przyjęcie. Na pewno do poprawy jest blok. Trzeba pamiętać, że w Spale grają chłopcy z rocznika 2004 i są to jeszcze dzieci, które mają niewiele ogrania i ten turniej jest ich pierwszym poważnym występem na arenie krajowej.W mojej opinii zawodnicy obu drużyn, biorąc pod uwagę wiek, zaprezentowali dobry sportowy poziom.
  • 14
  • 0
  • 48
  • 1
  • 0