SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Dariusz Stoński, 15 lutego 2023

Europejskie puchary: awans ŁKS Commercecon i Grupy Azoty ZAKSA

Fenerbahce Opet Stambuł pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:16, 28:26) w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Obie drużyny zapewniły sobie awans do play off . Mecz był przełożony i został rozegrany w Berlinie z powodu odwołania sportowych rozgrywek w Turcji ze względu na trzęsienie ziemi w tym kraju.

Zarówno Fenerbahce Opet jak i ŁKS Commercecon zapewniły sobie wcześniej awans do kolejnej rundy. Jednak do wyjaśnienia pozostała kwestia, który zespół zajmie drugie miejsce w swojej grupie. Niestety, kontuzji kolana doznała Klaudia Alegierska-Szczepaniak, która po wyskoku do ataku, upadła na parkiet.

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle przegrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:3 (28:26,  21:25, 25:23, 19:25, 11:15) w rewanżowym, barażowym meczu Ligi Mistrzów i awansowała do ćwierćfinału. Obrońcy trofeum wygrali na wyjeździe pierwsze spotkanie i do zakwalifikowania do najlepszej ósemki potrzebne im było zwycięstwo w dwóch setach.

W ćwierćfinale ZAKSA zmierzy się z włoskim Trentino, w którym występują m.in. Alessandro Michieletto czy Matej Kazijski. Będzie to jednocześnie powtórka finałowego meczu Ligi Mistrzów z 2021 roku. Wówczas ZAKSA zdobyła pierwsze w historii trofeum europejskiego pucharu oraz drugi tytuł w historii polskich drużyn.

W meczach 1/4 finału zobaczymy dwa polskie zespoły. Jastrzębski Węgiel uzyskał awans dzięki zwycięstwu w swojej grupie.
23724c


  • 4
  • 0
  • 11
  • 0
  • 0