SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot.Piotr Sumara, 14 lutego 2023

Ryszard Bosek: wielka gra polskich siatkarzy w Perugii

- Sir Safety Susa Perugia dominuje w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy i ma szanse zapisać się w historii klubowej siatkówki jak legendarne Panini Modena czy Lube Banca Macerata - uważa mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek, który przez wiele lat był związany z siatkówką z Italii.

Od kilku kolejek w czołówce Serie A1 toczy się tylko rywalizacja o pozycję wicelidera. Zwycięstwo w sezonie zasadniczym zostało już zarezerwowane dla podopiecznych trenera Andrei Anastasiego, doskonale znanego w Polsce włoskiego szkoleniowca. Klub Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka odniósł dziewiętnaście zwycięstw w dziewiętnastu meczach. W niedzielę Sir Safety Susa stracił pierwszy punkt, pokonując Itas Trentino 3:2. Reprezentanci Polski zdobyli w sumie 30 punktów i byli po raz kolejny chwaleni za swoją grę.

- Zawodnicy z Perugii grają przez cały sezon dobrze, a Wilfredo Leon bardzo dobrze. Reprezentant Polski jest wartością dodaną. Pozytywne recenzje zbiera też Kamil Semeniuk, a to że czasem jeden czy drugi nie zagrają to znaczy tylko tyle, że trener daje im odpocząć. Sezon ligowy we Włoszech jest bardzo ciężki. Do tego dochodzi rywalizacja w europejskim i krajowym pucharze - uważa Ryszard Bosek.

Mistrz olimpijski i świata podkreśla też ogromną rolę Andrei Anastasiego w zwycięstwach zespołu. Jego zdaniem "były trener reprezentacji Polski i klubów PlusLigi jest jednym z najlepszych fachowców na świecie." - Jest też świetnym psychologiem i analitykiem. Doskonale potrafi ocenić grę zespołu jak i indywidualne możliwości każdego z graczy. Anastasi świetnie ułożył puzzle w klubie z Perugii i pod tym względem jest również wybitnym specjalistą - dodaje Ryszard Bosek.

W meczu o Superpuchar zespół z Perugii pokonał Cucine Lube Civitanova 3:2, choć przegrywał 1:2. 25-26 lutego podopieczni trenera Andrei Anastasiego staną przed kolejnym wyzwaniem. W Roma Palazzo dello Sport odbędzie finałowy turniej Pucharu Włoch. W półfinałach Sir Safety Susa spotka się z Gas Sales Bluenergy Piacenza, a Itas Trentino z Allianz Milano.

  • 8
  • 1
  • 9
  • 0
  • 0