SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

MSz fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 20 maja 2022

Kwalifikacje do ME U21: Polska - Węgry 3:0

Reprezentacja Polski wygrała swój drugi mecz eliminacji mistrzostw Europy U21. W Zielonej Górze nasze siatkarki pokonały bez straty seta siatkarki Węgier.

W pierwszym piątkowym bardzo długim meczu Ukraina wygrała z Czechami 3:2 (15:25, 25:22, 18:25, 25:21, 15:13). Ukrainki zapewniły sobie co najmniej drugie miejsce w turnieju.

Polska - Węgry: 3:0 (25:18, 25:13, 25:12)

Polki zbudowały wyższą przewagę 6:3 przy zagrywce środkowej Soni Stefanik. Bardzo dobrze w bloku zagrała w tym czasie druga środkowa Dominika Pierzchała. Węgierki dobrze grały w obronie, ale nasze siatkarki skutecznie blokiem hamowały zapędy przeciwniczek w kontrataku. W tym elemencie Polki nie zawodziły, a prym wiodła atakująca często ponad węgierskim blokiem Karolina Drużkowska. Seta zakończył autowy atak rywalek.

Druga partia rozpoczęła się w leniwym tempie. Dopiero ponad półminutowa akcja zakończona udanym atakiem Martyny Czyrniańskiej na 6:3 rozruszała polskie siatkarki, które osiągnęły sześciopunktową przewagę. Trener Bartłomiej Piekarczyk zaczął korzystać z zawodniczek rezerwowych, które pewnie doprowadziły do zwycięskiej końcówki.

Po zmianie stron i trzyminutowej przerwie obraz gry nie zmienił się. Nasze siatkarki przerastały przeciwniczki w każdym elemencie gry. Dobrze rozgrywała Martyna Łazowska, a jej atakujące popisywały się widowiskowymi zagraniami. Węgierki nie odstawały za mocno jedynie w grze obronnej, w której widoczna była dobra organizacja. Ku zaskoczeniu kibiców, którzy licznie pojawili się na meczu młodej kadry Polski, nasze siatkarki zaczęły popełniać błędy w ataku i na tablicy pojawił się wynik 8:7. Był to na szczęście bardzo krótki moment słabości, bo po chwili Polki odzyskały rytm i pewnie doprowadziły do drugiego zwycięstwa w turnieju.

Polska: Dominika Pierzchała, Martyna Łazowska, Sonia Stefanik, Martyna Czyrniańska, Julita Piasecka, Karolina Drużkowska, Klaudia Łyduch (L) oraz Julia Bińczycka, Martyna Leoniak, Martyna Borowczak, Zuzanna Kuligowska, Natalia Kecher

Węgry: Lili Szabo, Aliz Kump, Reka Sara Boros, Greta Tatar, Luca Manninger, Lilla Zsofia Szatmari, Panna Baksa (L) oraz Mira Csenge Marcz, Hanna Nemeth, Lili Weidemann (L)

 

Polską Siatkówkę wspierają

  • 8
  • 3
  • 8
  • 0
  • 0