SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, fot. Paweł Ignatowicz, Arena Nysa, 1 maja 2018

MP kadetów: Nysa zaprasza na turniej finałowy

Majowy, długi weekend będzie w Nysie stał pod znakiem siatkówki. Już w środę rozpoczyna się turniej finałowy Mistrzostw Polski Kadetów, który potrwa do niedzieli.

Miasto – bogate za sprawą PWSZ Stali Nysa w siatkarskie tradycje bardzo solidnie przygotowało się do turnieju finałowego MP Kadetów. Dowodzi tego kampania promocyjna, związana z majowymi atrakcjami dla mieszkańców Nysy, której ważnym elementem są zmagania młodych siatkarzy. Już na rogatkach i samym mieście spotkać można bilboardy promujące najważniejsze, majowe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, a na jednym z bardziej wyeksponowanych miejsc są MP Kadetów.

15224a

 

Jednym z uczestników turnieju finałowego są młodzi siatkarze PWSZ Stali Nysa, którzy są dumni nie tylko z awansu, ale również z faktu, że będą mogli zaprezentować kolegom z całej Polski swą nową, nowoczesną przepiękną Arenę Nysa. Nieczęsto zdarza się, by w tych kategoriach wiekowych rywalizować na tak imponujących obiektach. Arena Nysa ma już swoją renomę w siatkarskim środowisku. Przypomnijmy – to tu nie tak dawno odbył się turniej finałowy Pucharu Polski kobiet, a uczestniczące w nim drużyny były zachwycone tak halą, jak i gospodarzy – władz samorządowych Nysy i operatora Agencji Rozwoju Nysy.  – To budynek na najwyższym poziomie, doskonałej jakości, spełniający wszelkie wymogi - zapewnia Kordian Kolbiarz burmistrz Nysy i dodaje: – Budowaliśmy go z myślą przede wszystkim o sporcie dzieci, ale budynek spełnia wszelkie wymogi Polskiego Związku Piłki Siatkowej  i Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej stawiane drużynom grającymi w PlusLidze.

Już w momencie projektowania hali i jej budowy Arena Nysa była w dużym stopniu dedykowana siatkówce. – Przed południem 30 procent czasu rezerwujemy dla Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, bo taki był wymóg dofinansowania z Ministerstwa Sportu – mówi Adam Zelent, menadżer Areny Nysa. Regularnie organizowane są także „Soboty siatkarskie” dedykowane rodzinom, niemal bez ograniczeń wiekowych.

To naprawdę budujące, widzieć jak pozytywnego „kopa” dostała siatkówka w Nysie po oddaniu nowego i bardzo funkcjonalnego obiektu. To naturalnie nie tylko nasza dyscyplina na tym zyskała, ale też cały sport w Nysie i okolicach. Arena Nysa to także znakomite miejsce organizacji wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych – mówi Waldemar Kobienia, prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej, członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Nie ukrywajmy, że nowy obiekt jest sportową wizytówką miasta skrojoną na potrzeby tak lokalnej społeczności, jak i spełniającym wymogi organizacji imprez o randze ogólnopolskiej. Trzeba w tym miejscu oddać honor burmistrzowi i władzom samorządowym za myślenie do przodu – dodaje Waldemar Kobienia.

W turnieju finałowym zagrają: AKS Rzeszów, UKS SMS Joker Piła, AZS PWSZ Nysa, RCS Czarni Radom (grupa A), MMKS Maraton - Espadon Świnoujście,  Trefl Gdańsk, Jastrzębski Węgiel, UMKS MOS Wola Warszawa (grupa B).

Szczegółowy terminarz turnieju i wyniki na www.pzps.pl w zakładce MP Kadetek i Kadetów 2018 Wyniki.

15524c

  • 5
  • 0
  • 40
  • 1
  • 1