SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 11 maja 2014

Po emocjonującym i zaciętym finale mistrzostwo Polski kadetów zdobył BKS Chemik Bydgoszc. Bydgoszczanie w finale pokonali AT Jastrzębski Węgiel 3:2.

Po emocjonującym i zaciętym finale mistrzostwo Polski kadetów zdobył BKS Chemik Bydgoszc. Bydgoszczanie w finale pokonali AT Jastrzębski Węgiel 3:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Jastrzębia, jednak bydgoszczanie zdołali odrobić straty. Przy stanie 23:22 dla podopiecznych trenera Kubiaka, błąd popełnił atakujący z Chemika, a asa posłał Marcin Ernastowicz. Jastrzębie wygrało 25:22.

Na początku drugiej partii jastrzębianie popisali się punktową serią. Przy zagrywce Radosława Gila i dzięki dobrej grze na siatce wyszli na prowadzenie 8:0. W końcówce gracze z Chemika zagrali bardzo skutecznie i zniwelowali sporą cześć strat, ale to tyle na co było ich stać w tym secie. 25:21 dla Jastrzębia.

Pełni pozytywnej energii po dobrej końcówce poprzedniego seta, bydgoszczanie grali bardzo dobrze. W ich szeregach funkcjonował każdy element i po efektywnym bloku wyszli na prowadzenie 9:2. Świetnie w obronie spisywał się Paweł Stysiał. Bydgoszcz w tym secie nie dała rywalom dojść do głosu i pewnie wygrała do 17.

W czwartym secie warunki i tempo gry nadali również siatkarze z Chemika. Szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Cała drużyna grała bardzo skutecznie.  Gdy wydawało się, że pewnie zmierzają do zwycięstwa, w końcówce odsłony zaczęło być nerwowo, a Jastrzębie świetnie spisało się w bloku. Ostatecznie ostatnie słowo należało do bydgoszczan, którzy wygrali do 22 i doprowadzili do remisu.

Tie-break od początku był bardzo wyrównany i zacięty. Obie drużyny do końca walczyły o każdy punkt. Emocje towarzyszyły nam do końca meczu. Bydgoszcz w końcówce popisała się kilkoma rewelacyjnymi obronami i wykorzystała kontrataki. Chemik wygrał 17:15 i wywalczył mistrzostwo Polski kadetów 2014!

BKS Chemik Bydgoszcz – AT Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 21:25, 25:17, 25:22, 17:15)

MVP: Kacper Bobrowski

BKS Chemik Bydgoszcz: Wojciech Sidorowicz, Adrian Jaguszewski, Mateusz Wołowicz, Michał Prejs, Maciej Kleinschnidt, Fabian Pieper, Paweł Stysiał, Bartłomiej Ratajczak, Dawid Grzeszczak, Krystian Herrmann, Kacper Bobrowski, Kamil Droszyński

AT Jastrzębski Węgiel: Bartosz Kwolek, Dawid Siemaszko, Kamil Krajewski, Paweł Żeliński, Tomasz Piotrowski, Piotr Trzeciak, Mariusz Magnuszewski, Marcin Ernastowicz, Dominik Musielak, Michał Zając, Mateusz Kukulski, Radosław Gil, Patryk Niemiec, Kacper Stelmach. 

  • 2
  • 0
  • 28
  • 0
  • 0