SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 2 maja 2017

Wojciech Szczucki: sam udział w mistrzostwach nas nie zadawala

 Od środy do niedzieli w Olecku rozegrane zostaną mistrzostwa Polski kadetów. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronić będzie Jastrzębski Węgiel. KS Metro Warszawa zajął szóste miejsce. Stołeczni siatkarze również w tym roku awansowali do grona ośmiu najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej.

- W składzie naszej drużyny są również gracze, którzy rywalizowali przed rokiem, ale wówczas byli oni rezerwowymi. Tak więc w Olecku zaprezentuje się całkiem nowy zespół - podkreśla Wojciech Szczucki.

Jak dodaje stołeczny szkoleniowiec droga do finału w Olecku była bardzo trudna. - Finał Mazowsza jest zawsze bardzo trudny. Rywalizacja z drużynami warszawskimi oraz Radomiem stanowi zawsze duże wyzwanie. Przebić się przez sito wojewódzkie jest naprawdę trudno. Również ciężką walkę mieliśmy w półfinale. Trzy zespoły ukończyły turniej z dwoma wygranymi. My znaleźliśmy się w gronie tych co awansowali do finału - powiedział.

Drużyna KS Metra dziś przyjechała do Olecka. - Nigdy tutaj nie grałem, ale dużo dobrego słyszałem o miejscowych obiektach. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Przejeżdżaliśmy obok pięknie położonej nad jeziorem hali. Hotel prezentuje się okazale. Myślę, że uczestnicy będą mocno chwalić gospodarzy - powiedział Wojciech Szczucki.

Pierwszy mecz KS Metro Warszawa zagra z BKS Chemik Bydgoszcz. W grupie podopieczni trenera Wojciecha Szczuckiego mają jeszcze Trefla Gdańsk SA i AZS PWSZ Nysę. - Koncentrujemy się na tym pierwszym rywalu. Przed rokiem rozegraliśmy w grupie dwa dobre, ale przegrane spotkania i nie udało się awansować do półfinału. Dobry start na pewne jest ważny - powiedział warszawski szkoleniowiec.

W drugiej grupie zagrają zespoły AZS 2020 Częstochowa, AKS V LO Rzeszów, MMKS Maraton Świnoujście i KS Jastrzębski Węgiel. - Na papierze ta czwórka wydaje się teoretycznie mocniejsza, ale w kategoriach młodzieżowych często wszelkie prognozy biorą w łeb. Na podstawie wyników w młodzikach też trudno wyrokować, bo od tego czasu w składach drużyn wiele mogło pozmieniać się - mówi Wojciech Szczucki i dodaje, że sam udział w turnieju drużynie nie wystarcza.

- Skoro już znaleźliśmy się w gronie ośmiu najlepszych drużyn kraju, to przyjechaliśmy walczyć o medale. Na pewno będziemy świadkami interesującego turnieju - podsumowuje trener KS Metra Warszawa.

Mistrzostwa Polski w kategoriach młodzieżowych wspiera PKN ORLEN.

  • 3
  • 0
  • 34
  • 0
  • 0