SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 25 stycznia 2017

W tym roku po raz dziewiętnasty rozegrany zostanie Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży.

Burmistrz Miasta Łeby, ZDROWOTEL Łeba, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Burmistrz Miasta Lęborka, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Wójt Gminy Cewice, Szkoła Podstawowa  im. Adama Mickiewicza w Łebie, Siatkarskie Ośrodki Szkolne, Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Gdańsku, SPPS Łeba, SPS Lębork, UKS IRYDA Cewice i Fundacja Polska Siatkówka serdecznie zapraszają do udziału w XIX Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2017.

To już dziewiętnaście lat od rozpoczęcia i realizacji pięknego pomysłu organizacji w Łebie turnieju  piłki siatkowej. Początkowo przez pierwsze lata był to wyłącznie turniej chłopięcy. Podczas pierwszego turnieju spotkało się w Łebie osiem zespołów z  Polski z czego sześć później  dotarło do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików. Nie zabrakło w nim obecnych reprezentantów Polski takich jak Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Zbigniew Bartman, Krzysztof Wierzbowski, Mikołaj Sarnecki, Łukasz Wiśniewski czy Michał Kubiak i wielu innych. Turniej od pierwszej edycji stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a jego głównym organizatorem był Jarosław  Pruski. Turniej od początku organizowany jest w Szkole Podstawowej w Łebie dzięki uprzejmości i pomocy organizacyjnej byłego Dyrektora Szkoły Pana Tadeusza Rabka oraz obecnego Dyrektora Pana Macieja Barańskiego. Opinia o turnieju szybko rozeszła się po Polsce, a impreza zaczęła się rozrastać. Już po paru latach Łeba gościła dziesięć zespołów chłopców i dziesięć zespołów dziewcząt, które dołączyły do turnieju. Również ranga turnieju wzrastała ponieważ dołączyły do rozgrywek zespoły zagraniczne nadając turniejowi statut międzynarodowego.

W dotychczasowych edycjach maratonu udział brali tacy zawodnicy jak: Marcin Możdżonek, Marcel Gromadowski, Paweł Kowalski, Paweł Dziekanowski, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Krzysztof Wierzbowski, Łukasz Wiśniewski, Mikołaj Sarnecki, Mateusz Malinowski, Łukasz Ożarski, Damian Schulz i wielu innych.

Maraton jest największą tego typu imprezą młodzieżową w Polsce i Europie. Gośćmi maratonu byli również trenerzy kadr narodowych Andrzej Niemczyk, Waldemar Wspaniały oraz Burmistrz Miasta Ladispoli (Włochy). Tradycją turniejów są mecze rozgrywane pomiędzy przyjezdnymi trenerami, a reprezentacją Miasta Łeby.

Maraton rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
02-05.03.2017 - kadetki i kadeci
23-26.03.2017 - młodziczki i młodzicy

Nagrody:
Nagrodami w turnieju są Puchary Burmistrza Miasta Łeby, Burmistrza Miasta Lęborka oraz Puchary Dyrektora „ZDROWOTELU ŁEBA'' i Puchary Wójta Gminy Cewice. Dodatkowo prowadzona będzie punktacja na najlepszych zawodników i zawodniczki w turnieju.    

Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie w Domu Wczasowym „Zdrowotel Łeba”  (byłe  Mazowsze) w Łebie. W pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. Koszt jednego dnia (zakwaterowanie i wyżywienie) wynosi 80 zł. Wpisowe od zespołu wynosi 150 zł. Koszty związane z turniejem uiszcza się w dniu przyjazdu. W dniu przyjazdu zespół zgłasza się w Domu Wczasowym „Zdrowotel ” Łeba, ul. Nadmorska do godziny 20.00.

Zespoły powinny przyjechać do Łeby odpowiednio - kadetki i kadeci 2 marca, a młodziczki i młodzicy 23 marca. W tych dniach, po zakwaterowaniu o godzinie 21.00 odbędzie odprawa trenerów.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia do dnia 12.02.2017 r. proszę potwierdzić telefonicznie organizatorom, tj. Joanna Bieniek, tel.691716021 (dziewczyny) i Jarosław Pruski tel. 606326951 (chłopcy) lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając ilość zawodników i opiekunów biorących udział w turnieju.

O udziale w Turnieju decyduje kolejność zgłoszeń! W drugim dniu każdego turnieju zgodnie z tradycją wcześniejszych Maratonów odbędą się mecze VIP-ów i Trenerów poszczególnych drużyn.

  • 3
  • 0
  • 36
  • 0
  • 0