SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 5 maja 2016

W hali sportowej MOSiR-u w Człuchowie, po zakończeniu środowych meczów grupy A odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej 2016. Siatkarska impreza tej rangi odbywa się w Człuchowie już po raz czwarty.

Wczoraj (4 maja), w hali sportowej MOSiR-u w Człuchowie, po zakończeniu środowych meczów grupy A odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej 2016. Siatkarska impreza tej rangi odbywa się w Człuchowie już po raz czwarty. Wcześniej miasto gościło dwukrotnie turniej MP młodziczek (2013 i 2015) i raz młodzików (2014).

Najważniejszymi uczestnikami ceremonii byli niewątpliwie zawodnicy oraz trenerzy walczący w tym roku o tytuł MP Kadetów: EKS SKRA Bełchatów, KS METRO Warszawa, MMKS MARATON LNG Świnoujście i BKS CHEMIK Bydgoszcz oraz oczekujący jeszcze na swoje pierwsze mecze tego turnieju AKS V LO Rzeszów (obrońcy tytułu), KS WIFAMA Szkoła Gortata, TREFL Gdańsk SA i Jastrzębski Węgiel.

Na ceremonii obecni byli: Starosta Człuchowski Aleksander Gappa, Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie Małgorzata Gostomczyk, przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mariusz Nowakowski oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Człuchowie Mirosław Wróblewski. Uroczystość jako gospodarz poprowadził Zbigniew Zieleniewski - Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

- Gratuluję wam, że wybraliście tak piękną dyscyplinę sportu jak siatkówka - powitał zebranych Starosta Człuchowski. - To co już dzisiaj pokazaliście oznacza, że będą emocje i na boisku i na trybunach, że będziecie walczyć do ostatniej piłki, żebyśmy z zebranych tu najlepszych z najlepszych wyłonili zwycięzcę. Będziemy zaszczyceni, jeśli będziecie dobrze się u nas czuli, a my z całych sił będziemy wam kibicować w walce o tytuł Mistrza Polski Kadetów. Liczymy też, że w wielu z Was jest siła, która sprawi, że już niedługo będziecie reprezentantami najlepszych klubów – nie tylko Polski, ale też Europy i świata, i daj Boże, reprezentantami Polski. To wszystko stoi przed Wami otworem. Dziś, dzięki Wam, Człuchów jest właściwie stolicą polskiej siatkówki – zakończył starosta, oficjalnie otwierając zawody.

Ceremonii otwarcia towarzyszyły występy taneczne i wokalne uczennic Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

Mistrzostwa Polski Kadetów potrwają do niedzieli 8 maja. Turniej wspiera PKN Orlen.

Harmonogram  meczów:

czwartek, 5 maja 2016

10:00  Metro Warszawa - Chemik Bydgoszcz                      

12:30  Skra Bełchatów - Maraton Świnoujście                    

15:00 Wifama Szkoła Gortata Łódź - Jastrzębski Węgiel                 

17:30  AKS V LO Rzeszów - Trefl Gdańsk               

 

piątek, 6 maja 2016

10:00 Maraton Świnoujście - Metro Warszawa                 

12:30  Chemik Bydgoszcz - Skra Bełchatów                          

15:00 Trefl Gdańsk - Wifama Szkoła Gortata Łódź                            

17:30  Jastrzębski Węgiel - AKS V LO Rzeszów

 

sobota, 7 maja 2016

10:00  mecz o 7. miejsce

12:30  mecz o 5. miejsce

15:00  1. półfinał

17:30  2. półfinał

 

niedziela, 8 maja 2016

10:00  mecz o 3. miejsce

12:30  mecz finałowy

  • 2
  • 0
  • 28
  • 0
  • 0