SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

28 lipca 2010

Polski Związek Piłki Siatkowej razem z Duńską Federacją Piłki Siatkowej przedstawiły 8 czerwca w siedzibie CEV w Luksemburgu prezentację dotyczącą wspólnej organizacji Mistrzostw Europy Mężczyzn 2013. Rywalem Polski i Danii będzie wspólna kandydatura Finlandii oraz Estonii. Decyzję o przyznaniu organizacji ME 2013 CEV podejmie16 października.

O wyniki rozmów, pierwsze wrażenia zapytamy Prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego

Panie Prezesie wiele osób zastanawia się dlaczego właśnie Dania, o której ciężko powiedzieć, że jest siatkarską potęgą.


Ideą jaka przyświeca wszystkim naszym działaniom jest promowanie i propagowanie siatkówki. Kraje północy Europy z małymi wyjątkami, nadal czekają na swoją kolej jeżeli chodzi o możliwość zaistnienia na siatkarskiej mapie świata. Brak wyników sportowych nadrabiają znakomitą organizacją różnych wydarzeń sportowych w tym m.in. piłki ręcznej.
Możliwość wspólnej organizacji pozwoli nam wszystkim na wykonanie tego pierwszego kroku, w kierunku promocji siatkówki w całej Europie. Przygotowania do tak ważnej imprezy jaką są Mistrzostwa Europy śledzą wszyscy. Przekłada się to na wzrost zainteresowania daną dyscypliną.


Połączenie znakomitej organizacji eventu sportowego jaki prezentuje Dania z naszym doświadczeniem w przeprowadzaniu imprez siatkarskich przyniesie korzyści obu stronom, to nie jest tak, że do tego „związku” Polska wchodzi jako partner dużo bardziej uprzywilejowany. My również możemy się od Duńczyków wielu rzeczy nauczyć.


Czy podzielenie imprezy na dwa Państwa to dobre rozwiązanie organizacyjne?


Ostatnio zauważyliśmy tendencję organizacji różnych imprez w kilku miastach, państwach. Tu jest podobnie. Przeważyły jednak przede wszystkim warunki finansowe. Polska będzie organizatorem Mistrzostw Świata w roku 2014. Dwie tak duże imprezy w ciągu dwóch lat to ogromne wyzwanie finansowe. Stąd propozycja Danii na wspólną organizację a tym samym podział kosztów, bez potrzeby rezygnacji z imprezy jest dla nas optymalnym rozwiązaniem.

Jak oba kraje podzielą pomiędzy siebie całe Mistrzostwa?

Szczegóły zostaną dopracowane dopiero po ogłoszeniu przez CEV, kto zajmie się organizacją imprezy. W planach są spotkania w miastach położonych nad Bałtykiem. W tym roku oddana zostanie hala na granicy Gdańska i Sopotu, mamy bardzo dobrą halę w Gdyni. Wstępnie runda I i II grupy w której grać będą Polacy rozegrana zostanie w naszym kraju. Finały miałyby odbyć się w Kopenhadze.


Jak ocenia Pan nasze szanse w walce o organizację ME 2013?


Niewątpliwie plusem naszej oferty jest współdziałanie dwóch poważnych partnerów. Tak jak powiedziałem na początku:  doświadczenie Duńczyków w organizacji imprez sportowych oraz nasze w organizacji wydarzeń siatkarskich to niewątpliwe atuty. Do tego dochodzi bardzo szybka i dobra komunikacja pomiędzy oboma krajami. Mamy do wyboru taksówki powietrzne lub promy.

W takim razie pozostaje nam tylko czekać do 16 października

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał
Kamil Fedorowicz


  • 5
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0