SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

MSZ/Justyna Matjas fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 30 kwietnia 2022

MKS SMS Kalisz ze złotym medalem

Po pięknym i dramatycznym spotkaniu siatkarki z Kalisza pokonały po tie-breaku zespół ze Stężycy. Sponsorem turnieju i partnerem siatkówki młodzieżowej jest PKN ORLEN.

Finał: MKS SMS Kalisz - KS Wieżyca 2011 Stężyca 3:2 (25:22, 25:19, 22:25, 13:25, 15:13)

Siatkarki z Kalisza, które przeszły przez turniej jak burza nie tracąc seta, rozpoczęły finał od prowadzenia 6:1. Dzięki zagrywce Natalii Rejment siatkarki Wieżycy wyrównały wynik, który przez dłuższy czas nie przechylał się wyraźnie na żadną ze stron. Po obu stronach siatki i w kwadratach rezerwowych aż kipiało od emocji, akcje były długie, pełne widowiskowych obron i wymian. Próbę nerwów lepiej zniosły kaliszanki, które ostatnie trzy punkty zdobyły po dwóch blokach i autowym ataku przeciwniczek.

Siatkarki z Kalisza po serii świetnych zagrywek Zofii Sobanty prowadziły w drugiej partii 10:6, a następnie 16:10. Zawodniczki ze Stężycy odrabiały straty, by w kolejnych akcjach oddawać punkty przy własnym przyjęciu. Kaliszanki zdołały utrzymać bezpieczną przewagę do końca drugiego seta. Po zmianie stron zarysowała się przewaga zespołu Wieżycy, który zaczął powstrzymywać ataki blokiem i sprytnie wyprowadzać skuteczne kontrataki. Przy wyniku 10:14 o czas poprosił trener SMS-u Kalisz Marcin Widera. Od stanu 10:16 rozpoczęła się pogoń kaliszanek, ale na odrobienie strat set okazał się za krótki.

Siatkarki ze Stężycy utrzymywały dobrą dyspozycję i prowadziły 4:7 w czwartym secie. Kaliszanki męczyły się w ataku, co skrzętnie wykorzystywały ich przeciwniczki, grające świetnie w obronie i wykorzystujące dobrą formę Natalii Rejment w ataku. Rozentuzjazmowany zespół ze Stężycy zasłużenie doprowadził do tie-breaka.

Ostatni set turnieju rozpoczął się od autowego ataku Wieżycy. Później było już trudniej. Siatkarki ze Stężycy prawie nie popełniały błędów, z poświęceniem grały w obronie i bezlitośnie punktowały w kontratakach.. Kaliszanki przez połowę seta musiały gonić wynik, ale ich determinacja została nagrodzona. W dramatycznej końcówce oba zespoły grały bardzo nerwowo Po 140 minutach gry spotkanie na korzyść Kalisz zakończyła trzecia piłka meczowa. Wielkie brawa dla siatkarek z Kalisza, ogromny szacunek dla zawodniczek ze Stężycy

MVP: Zofia Sobanty

Szczegóły turnieju tutaj

  • 18
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0