SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, fot. Adrian Sawko, 8 kwietnia 2018

MP Juniorek – Dębica 2018: LTS Legionovia ze złotym medalem

LTS Legionovia, Impel Wrocław i SMS Police - taka jest kolejność czołowej trójki drużyn w mistrzostwach Polski juniorek, które od środy były rozgrywane w Dębicy. MVP turnieju została złota medalistka Zuzanna Górecka. Spotkania o medale uświetniły występy zespołu cheerleaders z Tarnowa.

Mecz o 3.miejsce: SMS Police – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0 (28:26, 25:16, 25:19) MVP: Oliwia Bałuk

Wyrównaną grę obu drużyn widać było jedynie w pierwszej partii, zakończonej na przewagi, którą ostatecznie wygrał zespół z Polic. W kolejnych odsłonach policzanki radziły sobie jeszcze lepiej i prezentowały bezdyskusyjnie wyższą dyspozycję. Udało im się przede wszystkim ustrzec własnych błędów, a także zanotować lepszą skuteczność w ataku. Główną siłę ofensywną SMSu stanowiły Magdalena Stysiak i Oliwia Bałuk. Młoda przyjmująca, która skończyła w ataku ponad połowę piłek, otrzymała nagrodę MVP.

Finał MP Juniorek – Dębica 2018: LTS Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:14, 25:22) MVP: Paulina Zaborowska

Mimo, iż wynik może sugerować jednostronne spotkanie, wrocławianki w pierwszym i trzecim secie stworzyły rywalkom naprawdę trudne warunki i niewiele zabrakło, a przedłużyłyby starcie o kolejne odsłony. Jednak świetnie pracujący kolektyw Legionovii, wsparty agresywną zagrywką (10 punktów) i skutecznym blokiem (8 punktów), stworzył argumenty, którym ciężko było się przeciwstawić. MVP meczu wybrano Paulinę Zaborowską.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – mistrzynie Polski juniorek 2018: LTS Legionovia Legionowo
2. miejsce: Impel Wrocław
3. miejsce: SMS Police
4. miejsce: MKS SAN-Pajda Jarosław
5. miejsce: KS Energetyk Poznań
6. miejsce: Budowlani Łódź SSA
7. miejsce: UKS Szóstka Mielec
8. miejsce: UKS Chemik Olsztyn

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju: Zuzanna Górecka (LTS Legionovia Legionowo)
Najlepsza rozgrywająca: Gabriela Makarowska (MKS SAN-Pajda Jarosław)
Najlepsza zagrywająca: Oliwia Bałuk (SMS Police)
Najlepsza atakująca: Magdalena Stysiak (SMS Police)
Najlepsza blokująca: Aleksandra Gryka (LTS Legionovia Legionowo)
Najlepsza libero: Karolina Pancewicz (Impel Wrocław)

Po raz pierwszy w historii MP juniorek "Dream Team" nagrodzynych indywidualnie zawodniczek zostanie objęty programem Red Bull Siatkarskie Skrzydła. Uruchomiony przez przez firmę Red Bull we współpracy z PZPS program ma wspierać najbardziej utalentowane siatkarsko juniorki i juniorów w kraju. Przez kolejne miesiące po zakończeniu MP zawodnicy i zawodniczki zostaną otoczeni dodatkową opieką, przede wszystkim w zakresie testów i badań medycznych (wydolność, mobilność, psychomotoryka). Na ich podstawie otrzymają szczegółową analizę własnych parametrów fizjologicznych i mentalnych, w oparciu o którą zawodnik czy zawodniczka, wspólnie ze sztabem szkoleniowym PZPS, może określić wytyczne do osobistych obszarów rozwoju.

Wdrożenie tych planów, zarówno na letnich zgrupowaniach kadry, jak i w późniejszym okresie przez zawodnika, ma szansę pomóc w intensywniejszym „rozwijaniu skrzydeł” młodych polskich siatkarzy i siatkarek, którzy będą stanowić trzon juniorskich reprezentacji kraju.

  • 10
  • 0
  • 54
  • 2
  • 0