SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, fot. Adrian Sawko, 6 kwietnia 2018

MP Juniorek – Dębica 2018: dzień 3

W trzecim dniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek – Dębica 2018 poznaliśmy półfinalistów czempionatu, a także ekipy, które w sobotę będą walczyć o 5. i 7. miejsce.

Pierwsze mecze piątkowych rozgrywek miały jednostronny przebieg. MKS SAN-Pajda Jarosław i SMS Police pewnie pokonały swoich przeciwników i tym samym zapewniły sobie prawo gry w półfinałach mistrzostw Polski. W sesji popołudniowej swoje mecze rozegrały zespoły grupy A.

Grupa B: MKS SAN-Pajda Jarosław – UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:20, 25:20, 25:20) MVP: Julia Serowiecka

Podopieczne duetu Piotr Pajda – Paweł Pajda nie pozwoliły olsztyniankom „złapać wiatru w żagle”. Nawet jeśli w trzecim secie przytrafił się im krótki spadek formy, szkoleniowcy szybko zareagowali czasem taktycznym i zmobilizowali swoje zawodniczki do gry, zapobiegając tym samym przedłużeniu spotkania, które przy takim natłoku gier, mogłoby wpłynąć na dyspozycję młodych siatkarek. Ostatecznie jarosławianki wygrały w trzech partiach, a nagroda MVP trafiła do Julii Serowieckiej, która atakowała z ponad 50-procentową skutecznością.

Grupa B: KS Energetyk Poznań – SMS Police 0:3 (15:25, 13:25, 18:25) MVP: Oliwia Bałuk

Mimo woli walki i szczerych chęci poznanianki nie były w stanie zatrzymać dobrze dysponowanych policzanek. Spora ilość własnych błędów (21) i słabsza gra w bloku (5 punktów przy 10 SMSu) okazały się najpoważniejszymi mankamentami, które skutecznie uniemożliwiły Energetykowi awans do półfinału MP. Wysoki procent w ataku zespołu z Polic stworzył mu kolejne argumenty, które zatrzymały medalowe aspiracje drużyny z Wielkopolski. MVP wybrano Oliwię Bałuk – zdobywczynię 17 punktów w spotkaniu.

Grupa A: Impel Wrocław – Budowlani Łódź SSA 3:0 (25:21, 25:20, 25:19) MVP: Julia Szczurowska

Pierwsze starcie grupy A także znalazło swoje rozstrzygnięcie w trzech partiach. Największą różnicę zrobiła dyspozycja wrocławianek w polu serwisowym, która nie tylko utrudniała przeciwniczkom rozegranie, ale też przynosiła bezpośrednie punkty (8). Ciężar gry przez całe spotkanie spoczywał na barkach Julii Szczurowskiej, która z roli liderki wywiązała się znakomicie. Atakująca skończyła 52-procent piłek, a także posłała jedną punktową zagrywkę i postawiła cztery spełnione bloki. Szesnastolatka słusznie wybrana została najlepszą zawodniczą meczu.

LTS Legionovia Legionowo - UKS SMS Szóstka Mielec 3:1 (25:17, 25:13, 25:11). MVP: Katarzyna Niderla

Przy pełnych trybunach faworyt turnieju odniósł pewne zwycięstwo choć w drugiej partii dał się zaskoczyć ambitnie walczącym mielczankom.

Harmonogram MP Juniorek - Dębica 2018: dzień 4.

Godz. 10.00 – mecz o 7.miejsce: UKS SMS Szóstka Mielec – UKS Chemik Olsztyn

Godz. 12.00 – mecz o 5.miejsce: KS Energetyk Poznań - Budowlani Łódź

Godz. 16.00 – I półfinał: LTS Legionovia Legionowo - SMS Police

Godz. 18.00 – II półfinał: Impel Wrocław - MKS SAN-Pajda Jarosław

  • 4
  • 2
  • 46
  • 0
  • 0