SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 6 listopada 2012

Pod koniec października w Spale rozegrany został Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców z rocznika 1997. Od czwartku do niedzieli swoje umiejętności zaprezentują dziewczęta.

Od czwartku do niedzieli w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale zostanie podsumowana kolejna wielka akcja Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W tych dniach rozegrany zostanie Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt, z udziałem kadr wszystkich szesnastu województw.

Podstawowym celem TNO jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego. Zawody obserwowane będą przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Najbardziej wyróżniające się i najzdolniejsze zawodniczki prawdopodobnie dostaną szansę gry w narodowych reprezentacjach młodzieżowych, a kto wie w przyszłości być może trafią do kadry Polski seniorów.

Pierwszego dnia zawodów w Spale zawodniczki będą mieć sprawdziany sprawnościowe m.in. skok dosiężny, wyskok do bloku, rzut piłką lekarską i bieg po tzw. kopercie. Nie obejdzie się też bez wielkiego grania. Drużyny zostaną podzielone na cztery grupy, w których rozegrane zostaną mecze systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze reprezentacje awansują do ćwierćfinałów. Końcową klasyfikację poznamy w niedzielę przed południem.

W finale rozgrywek chłopców TNO, który odbył się 25 – 28 października, województwo śląskie pokonało kujawsko-pomorskie. Dziewczyny z Pomorza i Kujaw nie chcą być gorsze od swoich kolegów. Podopieczne trenerki Agaty Kopczyk mierzą w zwycięstwo. – Reprezentacja naszego okręgu składa się z zawodniczek dwóch klubów – Pałacu Bydgoszcz i WTS Włocławek. Pierwszy z nich jest znanym w kraju ośrodkiem z nie tylko pracy szkoleniowej z młodzieżą. Szukamy utalentowanych, wysokich zawodniczek w innych klubach województwa i oczywiście jak takie spotkamy, to powołujemy do naszej kadry – powiedziała Agata Kopczyk (na zdjęciu w środku).

W czasie przygotowań ekipa woj. kujawsko-pomorskiego wzięła m.in. udział w turnieju w Rawie Mazowieckiej, gdzie na dziesięć drużyn zajęła trzecie miejsce. Najlepszą blokującą wybrano Natalię Sidor (po lewej na zdjęciu), a najlepszą w zespole Karinę Kucal (po prawej).

Agata Kopczyk grała przed laty w ekstraklasowym zespole Pałacu Bydgoszcz, z którym zdobyła w sezonie 1992/93 złoty medal. – Ten sukces, jak wszystko w życiu co pierwsze, zapamiętuje się na zawsze. W następnych latach uzyskiwałem dobre wyniki, ale tamten tytuł zajmuje szczególne miejsce w moim sercu – mówi Agata Kopczyk.

- Dla zawodniczek Turniej Nadziei Olimpijskich jest pierwszym wielkim sportowym przeżyciem. Wcześniej grały, ale zwykle na szczeblu okręgu czy makroregionu. W Spale będą mieli okazję sprawdzić w walce z najlepszymi z całej Polski. W tym wieku odniesiony sukces często jest mocnym czynnikiem mobilizującym do dalszej pracy – mówi były trener reprezentacji juniorów, Zbigniew Krzyżanowski.

  • 3
  • 0
  • 27
  • 0
  • 0